"Nie pozwolimy wam wyjść.. Smith, Wesson i ja"

Nagłe zderzenie

Nowości na stronie

Gnat #4: Rose
Odwilż - sezon 1
Pulp - Ed Brubaker, Sean Phillips
Śmierć na Nilu - 2022
Blacksad. Tom 2. Arktyczni
Zaułek koszmarów - 2021
Łasuch. Powrót - Jeff Lemire
Jeźdźcy sprawiedliwości - 2020
Kartoteka 64 - 2018
Sukcesja - sezon 3
Zakazany Port
Sandman. Tom 10. Przebudzenie
Wydział pościgowy - 1998
Gierek - 2022

trzeba ratowac swieta

TRZEBA RATOWAĆ ŚWIĘTA!
(Il faut sauver Noël);
- autor: Benjamin Renner;
- Kultura Gniewu, 2021;
- kategoria: komiks, świąteczne, Krótkie Gatki.

Długło wyczekiwana przeze mnie kolejna pozycja Renner'a. Tym razem głównym bohaterem jest Prosiak, który musi sobie radzić z szaleństwami młodego pokolenia. Jest już zima i wszyscy na farmie żyją już świętami. Kaczka i Królik korzystają z tego magicznego czasu jak tylko mogą, a że nie myślą o konsekwencjach swoich zachowań to szybko dochodzi do tragedii. Święty Mikołaj ma delikatny wypadek i trzeba szybko znaleźć dla niego zastępstwo bo inaczej świąt nie będzie. Co ma z tym wspólnego Prosiak? Otóż ma on dopilnować by młodzi zbytnio nie przesadzili ze swoimi pomysłami. Innymi słowy bierze pełną odpowiedzialność za to co zbroją.
A wiadomo, że grzecznie siedzieć nie będą.


TRZEBA RATOWAĆ ŚWIĘTA! bawią podobnie jak Wielki zły Lis. Sama opowiedziana historia jest kruciutka, ale zachwyca nieskrępowanym poczuciem humoru i morałem, który odpowiednio nastraja przed świętami.
Na koniec dwie ciekowstki. Ponoć ta historia powstała jako dodatek do jednego z wydań Wielkiego złego Lisa, a w Polsce została wydana jako pierwsza na świecie w formie samodzielnej publikacji. Z jednej strony fajnie, ale z drugiej chciałbym (i nadal czekam) na pełnowartościową porcję przygód na farmie.
Jeśli narzekaliście na jakość wydania Wielkiego złego Lisa to mam dobrą wiadomość. TRZEBA RATOWAĆ ŚWIĘTA! są wydane w twardej oprawie. Średnio będzie to wyglądać na półce, ale lepiej zniesie upływ czasu.
Lekturę polecam.

Komentarze

Back to top