"Mam krwiaka. - Żeby mieć krwiaka to trzeba mieć mózg"
Przychodzi facet do lekarza

Nowości na stronie

Kruk - Czorny Woron nie śpi - sezon 2
Szansa - 1979
Złodziej życia - 2004
Luca - 2021
Prosta historia - 1999
Dubler - 1977
Mysia Straż - Jesień 1152 - Tomy 1 i 2
Miasto kłamstw - 2018
Labirynt - Thiago Souto
Fun Home: Tragikomiks rodzinny  - Alison Bechdel
Służąca - 2016
Outsider - mini seria
Przebudzenie - Scott Snyder, Sean Murphy
Kajko i Kokosz - Złota Kolekcja. Tom 1

kajko i kokosz t 1

Kajko i Kokosz - Złota Kolekcja. Tom 1
- autorzy: Janusz Christa;
- Egmont Polska, 2021;
- kategoria: literatura polska, komiks, Kajko i Kokosz;

W końcu porządne wydanie Christy. Złota Kolekcja powstała w celu upamiętnienia 50-lecia pojawienia się tej serii. Wszystkie historie Kajko i Kokosza zostały zebrane, uzupełnione i odświeżone i zostaną wydane w sześciu zbiorczych tomach. Nie jestem wielkim fanem Christy, ale na pierwszy tom czekałem jak bajtel na Boże Narodzenie. Spodziewalem się porządnego wydania, ale byłem przekonany, że będzie to format kolekcji o kaczogrodzie, a tu niespodzianka, tom sporo większy - 28.5 cm wysokości - ostatnio Egmont coraz bardziej lubi ten format. Nie mieści się to na półkach, ale za to jak się to czyta :D.
Pierwszy tom składa się z trzech częsci. Na początku mamy przedmowę wnuczki Christy, na zakończenie "Ramki i kontury" - artykuł o początkach kariery Janusza Christy autorstwa Krzysztofa Janicza, a w środku to co tygryski lubią najbardziej. Złoty Puchar lub jak kto woli Złote Prosię. Historię, od której wszystko się zaczęło.Kajko i Kokosz są wojami księcia Mirmiła. W czasie pokoju nie mają za wiele pracy, ale szybko okazuje się, że będą musieli się trochę wysilić. Książę utracił
swój Złoty Puchar - naczynie, z którego zawsze pił przepyszny miód. Bez pucharu zrobił się markotny i stracił chęć do życia. Kto był na tyle bezczelny by skraść Puchar? Może to rycerze czarnego trójkąta, a może zdrada miała miejsce w bliższym otoczeniu Mirmiła? Prawdy dowiemy się dosyć szybko, ale to nie znaczy, że Puchar od razu wróci do prawowitego właściciela. Po drodze dzielnych wojów czeka masa przygód a Mirmiła gniew Lubawy.. oj się działo.
Zdecydowania warto przeczytać, każdy 'kolekcjoner', 'zbieracz' komiksów powinien mieć ten cykl na swoich półkach.

Komentarze

Back to top