„Słowa mówią to, czego nie pokazują obrazy, obrazy pokazują to, czego słowa nie mówią”

Perry Nodelman

Nowości na stronie

Poranek ściętych głów #1
Gnat #4: Rose
Odwilż - sezon 1
Pulp - Ed Brubaker, Sean Phillips
Śmierć na Nilu - 2022
Blacksad. Tom 2. Arktyczni
Zaułek koszmarów - 2021
Łasuch. Powrót - Jeff Lemire
Jeźdźcy sprawiedliwości - 2020
Kartoteka 64 - 2018
Sukcesja - sezon 3
Zakazany Port
Sandman. Tom 10. Przebudzenie
Wydział pościgowy - 1998

kajko i kokosz t 1

Kajko i Kokosz - Złota Kolekcja. Tom 1
- autorzy: Janusz Christa;
- Egmont Polska, 2021;
- kategoria: literatura polska, komiks, Kajko i Kokosz;

W końcu porządne wydanie Christy. Złota Kolekcja powstała w celu upamiętnienia 50-lecia pojawienia się tej serii. Wszystkie historie Kajko i Kokosza zostały zebrane, uzupełnione i odświeżone i zostaną wydane w sześciu zbiorczych tomach. Nie jestem wielkim fanem Christy, ale na pierwszy tom czekałem jak bajtel na Boże Narodzenie. Spodziewalem się porządnego wydania, ale byłem przekonany, że będzie to format kolekcji o kaczogrodzie, a tu niespodzianka, tom sporo większy - 28.5 cm wysokości - ostatnio Egmont coraz bardziej lubi ten format. Nie mieści się to na półkach, ale za to jak się to czyta :D.
Pierwszy tom składa się z trzech częsci. Na początku mamy przedmowę wnuczki Christy, na zakończenie "Ramki i kontury" - artykuł o początkach kariery Janusza Christy autorstwa Krzysztofa Janicza, a w środku to co tygryski lubią najbardziej. Złoty Puchar lub jak kto woli Złote Prosię. Historię, od której wszystko się zaczęło.Kajko i Kokosz są wojami księcia Mirmiła. W czasie pokoju nie mają za wiele pracy, ale szybko okazuje się, że będą musieli się trochę wysilić. Książę utracił
swój Złoty Puchar - naczynie, z którego zawsze pił przepyszny miód. Bez pucharu zrobił się markotny i stracił chęć do życia. Kto był na tyle bezczelny by skraść Puchar? Może to rycerze czarnego trójkąta, a może zdrada miała miejsce w bliższym otoczeniu Mirmiła? Prawdy dowiemy się dosyć szybko, ale to nie znaczy, że Puchar od razu wróci do prawowitego właściciela. Po drodze dzielnych wojów czeka masa przygód a Mirmiła gniew Lubawy.. oj się działo.
Zdecydowania warto przeczytać, każdy 'kolekcjoner', 'zbieracz' komiksów powinien mieć ten cykl na swoich półkach.

Komentarze

Back to top