"Jesteś jedynym człowiekiem jakiego kiedykolwiek miałam... Na którym mi zależało. Ale ty być mnie uwięził i wyrzucił klucz, prawda? I nawet bym nie protestowała."
Dawno temu w Ameryce

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

the goon t 5

The Goon. Kolekcja tom 5;
- autor: Eric Powell;
- seria: The Goon (Zbir);
- Non Stop Comics - 2021;
- kategoria: komiks, noir, Nagroda Eisnera.

Jest to ostatnie spotkanie z Zbirem i jego ekipą.
Sprawy toczą się spokojnie swoim rytmem. Są bijatyki, są awantury, alkohol - ogólnie rzeczywistość Zbira nie zaskakuje. Do czasu aż przybywa Sabat Wron, który zamierza przejąć przeklęte rewiry. A tak się składa, że są pod opieką Zbira.
Już pierwsze potyczki wskazują, że nie będzie łatwo. Zbir jest coraz bardziej wykończony, ale po raz kolejny się zakochuje. Uwierzycie w przypadek? Nagle pojawia się kobieta, która jest zainteresowana Zbirem? Oczywiście, że przypadków nie ma. To podstęp, który ma złamać przeciwnika. Wrony nie wiedzą jednak, że Zbir to jednak piekielnie uparta bestia, która ma oddanych przyjaciół.


Tom piąty jest ładnym zamknięciem serii. Powell świetnie pokazał przemiany Zbira i wybrał rozsądne zakończenie, które daje pole do ewentualnego powrotu. Tak, wygadałem się - Zbir przeżył.
Po właściwej historii mamy zbiór krótkich przygód Zbira i Frankiego stworzonych przez innych komiksowych twórców. Poziom jest różny, ale po ich lekturze zrozumiałem jakim fenomenem jest oryginalna seria. Znakomite postaci, humor i wykreowany świat - nie tak łatwo to skopiować.
Na koniec gratulacje dla Non Stop Comics. Znakomicie wydana seria.

Komentarze

Back to top