"Każdy umiera, ale nie każdy tak naprawdę żyje"
Braveheart

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

gnat t 1

Gnat #1: Dolina, czyli równonoc wiosenna
- auto: Jeff Smith:
- seria: Gnat, Tom 1
- Egmont Polska, 2017;
- kategoria: komiks, komiks-album, Nagroda Eisnera.

Żyjesz sobie spokojnie w swojej krainie i przyszłość jest z grubsza przewidywalna.. aż tu nagle musisz opuścić rodzinny dom w niesławie. Twój kuzyn burmistrz narozrabiał i został wygnany, a Ty w geście solidarności ruszasz z nim. Nie jesteś sam. Poza Kantem (burmistrz) jest jeszcze kuzyn idiota (Chichot)... Są przynajmniej przez chwilę.. w obcych krainach zostajecie rozdzieleni i czekają Cię wielkie przygody. Stwory, smoki, wyścig krów, dziwne stwory, stare babcie (oj nieobliczalne i miłość.. Wzajemna? No cóż niektórzy zawsze będą przyjaciółmi.. Zwłaszcza ci niscy, z wielkim nochalem i ogólnie z niezbyt atrakcyjną aparycją. Tak, z grubsza, zaczynają się przygody Chwata Gnata.
Album zakupiłem przypadkiem na Targach Książki w Katowicach w 2018 roku. To był czas kiedy dopiero rozpoczynałem przygodę z komiksem. Kompletny laik skusił się okładką i korzystną ceną. I tyle wiedziałem. Kupiłem i położyłem na półkę.. i nie czytałem bo cały czas nie miałem ochoty na komiks dziecięcy.. ta cartoonowa kreska nie do końca zachęcała.


W tym roku walczę z zaległościami i się przekonałem, że Gnat to nie do końca opowieść dla dzieci. Bo przecież tam Szczurostwory chętnie chcą zjeść połowę głównych bohaterów. Śmierć i zło czają się na każdym kroku, ale ta opowieść fantasy nie jest mroczna... jest tu wiele humoru i ładnych kadrów.. poza tym seria zdobyła Nagrodę Eisnera (nie jeden raz) i to o czymś świadczy.
Jestem pozytywnie zaskoczony i chętnie sięgnę po kolejne tomy, ale najpierw muszę zakończyć inne rozpoczęte serie.

Komentarze

Back to top