"Ja jestem człowiek spokojny, ale do czasu aż się zdenerwuję"
Kogel-mogel II

Nowości na stronie

Na rauszu - 2020
Eric Powell - The Goon. Kolekcja tom 5
Lekcja marzeń - 2011
Dlaczego kobiety zabijają - sezon 2
Gnat #1: Dolina, czyli równonoc wiosenna
Bodyguard i żona zawodowca - 2021
Złota dama - 2015
Batman: Przeklęty
Kopalnie króla Salomona - 1985
Mayans M.C - sezon 3
Sandman. Tom 6. Refleksje i przypowieści
Przygoda na rybach - 1997
Nomadland - 2020
Trolle z Troy. Tom 2

podwodny spawacz

Podwodny spawacz,
(Underwater welder);
- autor: Jeff Lemire;
- Kboom, 2019;
- kategoria: komiks.

Ależ ten czas leci. Wydawało mi się, że dopiero co kupiłem ten komiks a to już prawie dwa lata stał u mnie na półce. Musiałem nadrobić bo Lemire to jeden z moich ulubionych twórców komiksowych. Cenię go za sposób w jaki opowiada o niełatwych relacjach i emocjach, które czasem są trudne do nazwania. Gdzieś schowanych w naszych duszach, wpływających na życie, ale nie do końca świadomych. Niewielu twórców tak pięknie pisze.
No to słowo o fabule.


Jack pracuje jako podwodny spawacz. Uwielbia swoją pracę, pod wodą czuje się wolny, bezpieczny i niezależny. Wie co ma robić i robi to dobrze. Może właśnie dlatego praca jest dla niego ważniejsza niż życie rodzinne. Pozostawia żonę w zaawansowanej ciąży by kolejny miesiąc pracować pod wodą. Tłumaczy, że pieniądze są potrzebne, ale tak naprawdę codzienność i nadchodząca odpowiedzialność go przerasta. Chcąc nie chcąc idzie w ślady swojego zmarłego ojca.
Podczas pracy pod wodą Jack przeżywa niesamowite doznanie. Słyszy głos swojego ojca i widzi zegarek, który jednoznacznie kojarzy mu się z dniem zaginięcia taty. Czy to zwidy, czy też metafizyczne przeżycie. Po wypłynięciu na powierzchnię Jack jest całkowicie odmieniony... jak? Tego się dowiecie z tego nastrojowego albumu. Polecam

Komentarze

Back to top