"Jesteśmy sami w naszych klatkach zrobionych z własnych wyobrażeń."
Borowik "Wnętrza wypalone lodem"

Nowości na stronie

Lincoln Highway - Amor Towles
Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu
Piękna - Hubert, Kerascoët
Sing 2 - 2021
Persepolis - Satrapi
Schody - miniserial
Gulasz z turula
Ekstradycja - sezon 3
Wiedźmin. Wydanie kolekcjonerskie
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom Drugi
Cena strachu - 1953
Saga Winlandzka Tom 5
Władza - Sylvain Runberg, Olivier Boiscommun
Trolle z Troy. Tom 3

swiat dryftu t 1

Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach,
(Driftwereld – Deel 1 – Een verhaal over die ven en trollen);
- twórca Ken Broeders;
- Lost In Time, 2020;
- kategoria: komiks, Świat Dryftu.

Okładka tego albumu oczarowała mnie jeszcze przed premierą. Sugerowała awanturniczo-przygodową fabułę w mocno zakręconym świecie. Gdy album do mnie dotarł to byłem zaskoczony
(i to mocno) wymiarami. Trzydzieści dwa centymetry naprawdę robią wrażenie. Swoje odleżał na półce i w końcu nadszedł jego czas.
Głównym bohaterem jest Dellric Twotter - szelmowski elf, który dorabia na kradzieżach. W czasie wojny jakoś trzeba sobie radzić. Przypadkiem zostaje wplątany w sprawę, która go przerasta. W wojnie z trollami jakoś się odnajduje, potrafi odpowiednio balansować ryzykiem i jakoś przeżyć, ale kontakt w potężną wiedźmą to już całkiem inna historia. A to tego dochodzi jeszcze Ysabeau - piękna ludzka kobieta, która uwalnia się z czarów wiedźmy. Nieszczęście gotowe ;)Opowieść o złodziejach i trollach to pierwsza część trylogii. Zachwyca kolorami, klimatem i pewną bezkompromisowością. Odrzuca normy, zasady, w tej historii wszystko się może zdarzyć. Ta otwartość wprowadza też element chaotyczności co trochę utrudnia lekturę. Akcja biegnie bardzo szybko, ale momentami ma się wrażenie że to jednak jazda bez trzymanki.. nikt nie wie w jakim kierunku podążą losy bohaterów.. Gdzieś mam wrażenie, że twórca komiksu także. Czekam na kolejne tomy (drugi na dniach) i mam nadzieję, że Świat Dryftu jako całość będzie się bronił.

Komentarze

Back to top