"Tyle roboty a czasu tak mało."
Joker z Batmanie

Nowości na stronie

Batman: Przeklęty
Kopalnie króla Salomona - 1985
Mayans M.C - sezon 3
Sandman. Tom 6. Refleksje i przypowieści
Przygoda na rybach - 1997
Nomadland - 2020
Trolle z Troy. Tom 2
Porzucony - Cullen Bunn, Tyler Crook
Od Nerwosolka do Yansa
Batman - 1989
Ostatnie dziecko - Sebastian Fitzek
Line of Duty - sezon 5
Szpieg, który mnie kochał - 1977
Air America - 1990

solo ocaleni z chaosu

Solo: Ocaleni z chaosu,
(Solo. Los Supervivientes del Caos);
- autor: Oscar Martin;
- wydawnictwo: Studio Lain, 2018;
- seria: Solo, Tom 2.
- kategoria: komiks, postaopo.

Drugi tom serii o Solo. Szczurze próbującym przeżyć w postapokaliptycznym świecie. W pierwszej części prowadził poszukiwania swojej zaginionej rodziny, a w tomie drugim poznajemy wcześniejszą historię Solo. Od dzieciństwa po wczesną młodość... aż do założenia rodziny. To nie tylko historia Solo, to także przybliżenie tego brutalnego, ledwie trwającego świata.
Tutaj wszyscy zabijają. Niektórzy dla mięsa, inni w obronie własnej, część dla przyjemności a jeszcze inni bo nie potrafią inaczej żyć. Solo twierdzi, że życie to nieustanna nieudana próba samobójcza. Czym jest życie? Czy ma jakąś wartość samą w sobie? Żyć by tylko przetrwać? A może się od razu poddać i dać się zabić? Solo trwa, żyje samotnie dzielnie znosząc przeciwieństwa losu. I oczywiście żyje. Gdy nadarza się możliwość stabilizacji, szczęścia, a nawet miłości Solo ucieka. Boi się, że to będzie mógł później stracić.


Przy pierwszym tomie pisałem, że Solo powstał jako rozrywka, to miało być coś lekkiego. Nie wyszło... przy drugim tomie nie mam wątpliwości, że to rzecz o wiele poważniejsza.
Solo znajduje odpowiedź czym jest życie... a czy czytelnik także? Jaka jest wartość naszego życia?
Żałuję, że seria Solo liczy tylko dwa tomy. Ta znakomita kreska i wykreowany świat zasługują na rozbudowę... rozwinięcie. Może kiedyś Martin napisze coś więcej? Przeczytane tomy odkładam na półkę i pewnie do nich kiedyś wrócę.

Komentarze

Back to top