"Mam krwiaka. - Żeby mieć krwiaka to trzeba mieć mózg"
Przychodzi facet do lekarza

Nowości na stronie

Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989
Rodzina - Cullen Bunn, Tyler Crook
Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach

przybysz

Przybysz,
(The Arrival)
- autor: Shaun Tan;
- wydawnictwo: Kultura Gniewu, 2009;
- kategoria: komiks.

Jeden z wyrzutów sumienia mniej. Ten album stał na półce od kilku lat. Ponoć jest już trudno dostępny, a ceny szybują w górę. A u mnie leżał, taki samotny, nieczytany. Trzeba było go przeczytać. W zasadzie nie wiem czy to dobre słowo. W tym albumie nie ma tekstu. Same obrazki.

Mężczyzna opusza kochającą żonę i dziecko. Musi wyjechać gdzieś bardzo daleko. Za wielką wodę. Nie ważne, że będzie tęsknił, że nie zna celu swojej podróży. Czasem trzeba rzucić się w otchłań nieznanego i dać w ten sposób szansę na rozwój swojego życia.


Na nowym czuje się wyobcowany, samotny. Nie rozumie otaczającego świata, ale powoli się go uczy.. dzień za dniem... w stronę niepewnego jutra.. ale może kiedyś uda się ponownie żyć z rodziną.
Rzecz o migrantach. Bez wnikania w przyczyny podróży - liczy się sam fakt opuszczenia domu (tego co się zna). Jedziesz za pracą do innego miasta, opuszczasz teren wojny, czy też jedziesz na studia do akademika - uczucia zawsze są podobne. Dominuje samotność, wyobcowanie i niepewność jutra.

Komentarze

Back to top