"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość."
Woody Allen

Nowości na stronie

Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997
Aż do piekła - 2016

przybysz

Przybysz,
(The Arrival)
- autor: Shaun Tan;
- wydawnictwo: Kultura Gniewu, 2009;
- kategoria: komiks.

Jeden z wyrzutów sumienia mniej. Ten album stał na półce od kilku lat. Ponoć jest już trudno dostępny, a ceny szybują w górę. A u mnie leżał, taki samotny, nieczytany. Trzeba było go przeczytać. W zasadzie nie wiem czy to dobre słowo. W tym albumie nie ma tekstu. Same obrazki.

Mężczyzna opusza kochającą żonę i dziecko. Musi wyjechać gdzieś bardzo daleko. Za wielką wodę. Nie ważne, że będzie tęsknił, że nie zna celu swojej podróży. Czasem trzeba rzucić się w otchłań nieznanego i dać w ten sposób szansę na rozwój swojego życia.


Na nowym czuje się wyobcowany, samotny. Nie rozumie otaczającego świata, ale powoli się go uczy.. dzień za dniem... w stronę niepewnego jutra.. ale może kiedyś uda się ponownie żyć z rodziną.
Rzecz o migrantach. Bez wnikania w przyczyny podróży - liczy się sam fakt opuszczenia domu (tego co się zna). Jedziesz za pracą do innego miasta, opuszczasz teren wojny, czy też jedziesz na studia do akademika - uczucia zawsze są podobne. Dominuje samotność, wyobcowanie i niepewność jutra.

Komentarze

Back to top