"Każdy umiera, ale nie każdy tak naprawdę żyje"
Braveheart

Nowości na stronie

Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Solo. Tom 2. Ocaleni z chaosu - Oscar Martin
Mitchellowie kontra maszyny - 2021
Previous Next Play Pause

kajtek i koko w kosmosie t 1

Kajtek i Koko w kosmosie Tom 1;
- twórca: Janusz Christa;
- Egmont Polska, 2018;
- kategoria: Kajtek i Koko, komiks, literatura polska.

Na wszystkich portalach piszą teraz o Kajko i Kokoszu, nowym serialu Netflixa.. Animacji jeszcze nie widziałem, ale jej powstanie jest dla mnie dobrym pretekstem do sięgnięcia po komiks Christy. Na półce znalazłem 3 tomy Kajtka i Koko w Kosmosie. I od tego sobie zacznę. W końcu ta seria powstała przed modnym obecnie cyklem

Zabłąkana rakieta
Profesor Kosmosik szykuje załogową misję w Kosmos. Pierwszymi podróżnikami mają być Kajtek i Koko. Kajtek się zgadza bez problemu, ale nad Koko trzeba trochę 'popracować'. W końcu przyjaciele wyruszają w swoją wielką przygodę. Szybko orientują się, że na pokładzie rakiety jest także pasażer na gapę - Bazyli, wnuk profesora. Chłopak uwielbia majsterkować, ale jednocześnie nie lubi nauki. Jego pomysły często mają nieoczekiwane skutki. Kosmosik przybywa po wnuka i dwóch astronautów może spokojnie lecieć dalej. Po drodze napotykają opuszczoną rakietę, a na niej galaretę/plazmę, która rozprzestrzenia się także na ich macierzysty statek.. Cudem unikają śmierci.


Dziewiczy świat
Kajtek i Koko lądują na jednej z planet krążących wokół jednej z gwiazd w gwiazdozbiorze Oriona. Niby planeta nie jest zamieszkana, ale zaraz po lądowaniu zostają zaatakowani przez jakieś maszyny. Okazuje, że planeta jest formą systemu obrony przez przybyszami z Kosmosu. Nasi podróżnicy zostają porwani i przemieszczeni na inną planetę, gdzie trwają intensywne walki pomiędzy robotami a tubylcami.

Komentarze

Back to top