"Myślisz, że morderstwo to afrodyzjak?"
Śmiertelna pułapka

Nowości na stronie

Batman. Mroczne zwycięstwo
Zadzwoń do Saula - sezon 3
Frantic - 1988
Wiele śmierci Laili Starr
Miki. Szalone przygody
Wielka wyprawa Muppetów - 1979
Parker, Tom 1
Pracownik miesiąca - 2022
Mglisty Billy i Dar Ciemnowidzenia
Biały szum - 2022
Czas wolny w PRL
Terapia bez trzymanki - sezon 1
Cabaret w Rozrywce
Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka - 2023

reszta swiata t 3

Reszta świata, Tom 3: Granice
- autorzy: Jean-Christophe Chauzy;
- Non Stop Comics, 2020;
- kategoria: komiks, postapo.

Trzy lata później. Dzieciaki trochę podrosły i nadal tkwią w bezpiecznej osadzie. Życie wydaje się wracać do normy. Strata matki (Marie) nie boli już tak bardzo, a zarazem maleje nadzieja na spotkanie z ojcem. Trzeba żyć dalej... i znów uciekać. Oaza zostaje brutalnie zaatakowana, a znaczna jej mieszkańców wymordowana. Dlaczego? Bo tak prościej. Łatwiej zabić niż dać żyć. Zasoby są ograniczone, a i martwi się nie mszczą - nie stanowią zagrożenia. Świat postapo zawsze jest brutalny, a chwile spokoju są tylko przerwami w walce... o życie.
Gdzieś daleko mężczyzna szuka swoich dzieci... kieruje się na południe, ale świat się mocno zmienił. Ojciec ledwo przeżył obozy przejściowe, a teraz musi przekroczyć granice. W tym ludzie są dobrzy. Budują płoty, zasieki - tak jakby one miały znaczenie. Po obu stronach jest taka sama beznadzieja i walka o przeżycie. Wszędzie są grupy, które próbują budować swoją pozycję kosztem słabszych. Religijne świry niewiele się różnią od grup złodziei. Wygra tylko ten co nie ma skrupułów w zabijaniu.


Reszta świata to niezmiennie znakomita kreska. Wielkie rysunki są pełne detali, które uwydatniają poziom katastrofy. Fabularnie jest jednak coraz gorzej. Na pięknych kartach coraz mniej się dzieje - twórca zbyt mocno operuje klimatem a za mało uwagi poświęca prowadzeniu narracji. Coś co było zaletą w pierwszych dwóch tomach obecnie zaczyna ciążyć.
Oby finałowy tom był pozytywnym zaskoczeniem.

Back to top