„Słowa mówią to, czego nie pokazują obrazy, obrazy pokazują to, czego słowa nie mówią”

Perry Nodelman

Nowości na stronie

Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989
Rodzina - Cullen Bunn, Tyler Crook
Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020

klamstwo i jak to robimy

Kłamstwo i jak to robimy;
- autor: Tommi Parrish;
- timof i cisi wspólnicy, 2019;
- kategoria: komiks.

Spotkali się przypadkiem w sklepie. Ona, On. Kiedyś byli bliskimi przyjaciółmi. Teraz Ona na kasie, a On klient. Ona na zakręcie, On planuje ślub. Umawiają się na spotkanie. Najlepiej zaraz po pracy, bo po co czekać. Będzie miło powspominać. Trochę alkoholu, trochę innych używek - rozmowa niezbyt się klei. Kiedyś byli blisko, teraz to całkiem inne światy. Ileż można wspominać zwłaszcza, że inaczej się pamięta. To może wyjdźmy do klubu.. na kolejnego drinka..

Kłamstwo i jak to robimy do rzecz o współczesnych relacjach. Relacjach, których nie chcemy nazywać - bo i po co? Nazwanie wymaga odpowiedzialności za wypowiedziane słowa, a może lepiej nie mówić.. trochę się pobawić a potem uznać, że nie było tematu, że może alkohol za mocno uderzył do głowy. To zawsze dobra wymówka.


Mocną stroną jest połączenie fabuły z kreską. Niedbałe, zbyt rozdmuchane, ale też byle jakie postaci idealnie pasują do przedstawionej relacji. Byle jakiej, niezobowiązującej, nasączonej tanim alkoholem.
Biorąc ten album do ręki nie wiedziałem czego się spodziewać. Z jednej strony oryginalna, aczkolwiek w nie moim klimacie kreska, a z drugiej strony białe strony z mądrościami. Taki miszmasz. Fabularnie album ociera się o ważny problem, ale zabrakło miejsca by go głębiej zbadać, opisać.. a może ta niedokończona forma to i tak za dużo? Przecież nie chcemy być diagnozowani - jeszcze poczulibyśmy się niezręcznie. A nie tego chcemy...

Komentarze

Back to top