"Prawda to za mało, ludzie zasługują na więcej..."
Mroczny Rycerz

Nowości na stronie

Wrzaskun, tom 1. Piękna i brzydal
Chip i Dale: Brygada RR - 2022
Ambulans - 2022
Metronom. Wydanie zbiorcze
Batman Noir - Długie Halloween
Miki i kraina Pradawnych
Pięć tysięcy kilometrów na sekundę
Head Lopper & Wyspa albo Plaga Bestii
Piękna ciemność
Poranek ściętych głów #2
100 Naboi: Brat Lono
Bękart - Max de Radiguès
Skarb Mikołajka - 2021
Lśniące dziewczyny - miniserial

klamstwo i jak to robimy

Kłamstwo i jak to robimy;
- autor: Tommi Parrish;
- timof i cisi wspólnicy, 2019;
- kategoria: komiks.

Spotkali się przypadkiem w sklepie. Ona, On. Kiedyś byli bliskimi przyjaciółmi. Teraz Ona na kasie, a On klient. Ona na zakręcie, On planuje ślub. Umawiają się na spotkanie. Najlepiej zaraz po pracy, bo po co czekać. Będzie miło powspominać. Trochę alkoholu, trochę innych używek - rozmowa niezbyt się klei. Kiedyś byli blisko, teraz to całkiem inne światy. Ileż można wspominać zwłaszcza, że inaczej się pamięta. To może wyjdźmy do klubu.. na kolejnego drinka..

Kłamstwo i jak to robimy do rzecz o współczesnych relacjach. Relacjach, których nie chcemy nazywać - bo i po co? Nazwanie wymaga odpowiedzialności za wypowiedziane słowa, a może lepiej nie mówić.. trochę się pobawić a potem uznać, że nie było tematu, że może alkohol za mocno uderzył do głowy. To zawsze dobra wymówka.


Mocną stroną jest połączenie fabuły z kreską. Niedbałe, zbyt rozdmuchane, ale też byle jakie postaci idealnie pasują do przedstawionej relacji. Byle jakiej, niezobowiązującej, nasączonej tanim alkoholem.
Biorąc ten album do ręki nie wiedziałem czego się spodziewać. Z jednej strony oryginalna, aczkolwiek w nie moim klimacie kreska, a z drugiej strony białe strony z mądrościami. Taki miszmasz. Fabularnie album ociera się o ważny problem, ale zabrakło miejsca by go głębiej zbadać, opisać.. a może ta niedokończona forma to i tak za dużo? Przecież nie chcemy być diagnozowani - jeszcze poczulibyśmy się niezręcznie. A nie tego chcemy...

Komentarze

Back to top