"Cóż, nikt nie jest doskonały"
 Pół żartem, pół serio

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

kamerzysta

Kamerzysta,
(Schnitt);
- autor: Marc Raabe;
- wydawnictwo: Amber, 2017;
- kategoria: kryminał/sensacja/thriller.

Tytuł ten zakupiłem trochę przypadkiem. Licytowałem w ciemno różne rzeczy na WOŚP i trafiła mi się ta książka.

Gabriel pracuje w agencji ochrony. Jest znakomicie wyszkolony, ale do obecnej pracy trafił wprost z zakładu psychiatrycznego dwie dekady wcześniej. Życie Gabriela ogranicza się w zasadzie tylko do pracy, mężczyzna jest zbyt zamknięty w sobie by móc prowadzić bardziej normalne życie. Przynajmniej wszystkim się tak wydaje. Okazuje się, że Gabriel ma dziewczynę, która znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a Gabriel jest podejrzany o zabójstwo.


Mężczyzna próbuje się tłumaczyć, ale jego słowa nie mają potwierdzenie w dowodach... zresztą kto zaufa osobie leczonej psychiatrycznie? Gabriel łamiąc prawo próbuje nie tyle udowodnić swoją niewinność co odnaleźć dziewczynę. Nie ma pojęcia, że współczesne wydarzenia są mocno powiązane z traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa. W tym thrillerze wszystkie wątki wzajemnie się łączą i tworzą sprawnie utkaną sieć przybliżającą nas do wyjaśnienia zagadki.
Fabuła i intryga w tej powieści całkiem mi się podobała, ale wyczuwałem (może zbędnie) inspiracje Millenium Stieg'a Larsson'a, zwłaszcza w kreowaniu głównego bohatera.

Komentarze

Back to top