"- ma pan problem z kobietami
- nie mam problemu z kobietami, one mnie tylko przerażają"
Przepis na miłość

Kaczogród. Carl Barks. Siedem miast Ciboli i inne historie z lat 1954–1955

kaczogrod barks t 3

Kaczogród. Carl Barks. Siedem miast Ciboli i inne historie z lat 1954–1955;
- autor: Carl Barks;
- seria: Kaczogród T.3;
- Egmont Polska, 2019;
- kategoria: komiks.

Trzeci tom kolekcji Carla Barks'a. Rzecz jak zwykle jest dobrze wydana i zawiera sporo opowieści ze świata Kaczogrodu. Są tu zarówno jednostronicówki jak i dłuższe formy. Szczególnie polecam dwie najdłuższe historie. Tytułowe Siedem miast Ciboli oraz Promień i Kamień - chyba lubię bardziej przygodowe historie.

Siedem miast Ciboli
Sknerus szuka inwestycji, której mógłby się wykazać, a jeszcze jego firmy tam nie działają. To się okazuje bardzo trudne. Szansą są poszukiwania grotów strzał z siostrzeńcami. Zarobek może niewielki, ale jest szansa bezpośredniego zaangażowania. No i wiecie co? Od razu trafia tam na zaginiony skarb należący do legendarnego miasta.Promień i Kamień.
Sknerus jest chory, a lekarstwem jest podróż gdzieś z daleka od złotego pyłu. Podróże kosztują, ale staruszek i na to znajduje sposób. Razem z siostrzeńcami wyrusza w misję poszukiwania nieznanej wyspy. Młodzi chcą uratować rozbitka, a Sknerus liczy na nowe, niezbadane bogactwa.
Zgadnijcie kto wysłał wiadomość?


Na zakończenie tradycyjnie perełka. Tym razem to krótki artykuł o wynalazcach w Kaczogrodzie.. Tak, że więc.. Nie tylko Diodak.

 

Komentarze

Komentarze Disqus