"Niektórzy mają tragedię we krwi"
Donnie Darko

Nowości na stronie

Batman. Mroczne zwycięstwo
Zadzwoń do Saula - sezon 3
Frantic - 1988
Wiele śmierci Laili Starr
Miki. Szalone przygody
Wielka wyprawa Muppetów - 1979
Parker, Tom 1
Pracownik miesiąca - 2022
Mglisty Billy i Dar Ciemnowidzenia
Biały szum - 2022
Czas wolny w PRL
Terapia bez trzymanki - sezon 1
Cabaret w Rozrywce
Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka - 2023

reszta swiata t 2

Reszta świata, Tom 2: Świat nazajutrz;
- autorzy: Jean-Christophe Chauzy;
- Non Stop Comics, 2019
- kategoria: komiks, postapo.

Świat się skończył. Maria i jej nieletni towarzysze udają się w drogę w poszukiwaniu tego co przetrwało. Po opuszczeniu doliny wyjawia się obraz zniszczonego świata. Pozrywane tamy, zniszczone miasta, katastrofy i pożary. Elektrownie atomowe też padły.. Skażenie? Być może tak. Nie ma kto sprawdzić. Koniec świata jak w telewizji... Jedna z pierwszych napotkanych osób daje cenną radę. Nikomu nie ufajcie i unikajcie miast.. Wędrowcy wkrótce widzą, że inni ludzie oznaczają głównie problemy. Zresztą zdziczałe zwierzęta też...
W chwilach odpoczynku Maria czyta dzieciom słownik.. Uczy ich trudnych słów, takich jak przetrwanie, solidarność, poświęcenie, improwizacja. Może to pomoże przetrwać. Idą w stronę morza, tam ma być ojciec dzieci, im bliżej tym smutniejszy obraz świata. Świat, który znali zniknął. Odszedł. Nowy składa się z głównie z słowa przetrwanie. Nie ma tu zombie, ale to nie znaczy że jest bezpiecznie.


Znakomite, działające na wyobraźnię rysunki. Czasem pełne szczegółów, a czasem lekko nakreślone.. Te proste też sprawiają wrażenie rozmachu.. Przytłaczają wielkością. Fabuły nie ma tu za wiele.. To album drogi, w którym garstka ocalałych próbuje przeżyć. Liczy się głównie klimat. Jak dla mnie bardzo dobra kontynuacja.

Back to top