"Jesteś tym, co kochasz, a nie tym, co inni kochają w Tobie"
Adaptacja

Nowości na stronie

Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989
Rodzina - Cullen Bunn, Tyler Crook
Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020

pasazer 23

Pasażer 23,
(Passagier 23);
- autor: Sebastian Fitzek;
- Wydawnictow: Amber - 2016;
- kategoria: kryminał, sensacja, thriller.

Martin pięć lat temu stracił żonę i syna podczas rejsu luksusowym wycieczkowcem. Podobno kobieta popełniła rozszerzone samobójstwo. Martin nie potrafi otrząsnąć się z tragedii - cały czas nie potrafi zrozumieć jak mógł nie zauważyć symptomów. Przecież jest wykształconym psychologiem. Na Sułtanie Mórz (nazwa statku) dochodzi do kolejnego zaginięcia - a Martin dostaje propozycję próby rozwiązania tej sprawy. Podobno jest związek pomiędzy jego osobistą tragedią a współczesnym zaginięciem. Martin niechętnie powraca do miejsca, gdzie rozegrał się największy koszmar jego życia.


Fitzek umieścił akcję powieści na wielkim, luksusowym statku. Tysiące gości, którzy pragną rozrywki i niewiele mniej osób międzynarodowej załogi. Na statku obowiązuje prawo kraju, w którym jest zarejestrowany statek a bezpieczeństwa pilnuje wielu mundurowych.. to ostatnie to żart - na statku brak służb porządkowych. Jest tylko słabo opłacana załoga, której jedynym celem jest sprawienie by rejs minął bez skandalu. Podczas podróży mogą dziać się różne rzeczy, ale większość z nich nie trafia do opinii publicznej.. zaginionych gości jednak trudno ukryć..
Świetne miejsce na akcję, bardzo dobre wejście w fabułę, ale sama zagadka wydaje się być nie do końca dopracowana. Jest momentami zaskoczenie, ale trochę grubymi nićmi szyte... zabrakło finezji w budowaniu intrygi.
Lekka, przyjemna lektura, o której szybko zapomnę.

Komentarze

Back to top