"Każdy umiera, ale nie każdy tak naprawdę żyje"
Braveheart

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

spioch t 2

Śpioch, Tom 2
(Sleeper Book Two);
- autorzy: Ed Brubaker, Sean Phillips , Colin Wilson;
- Tom 2, Egmont Polska, 2020;
- kategoria: komiks, Śpioch, Noir, DC BLACK LABEL;

Sytuacja Holden'a nie jest do pozazdroszczenia. Podwójny agent nie ma możliwości powrotu do normalnego życia, a na dodatek został zdekonspirowany. Co ciekawe TAO nadal chce by dla niego pracował.. w końcu nie ma już nic do stracenia. Holden pnie się po stopniach przestępczej kariery i wtedy ze śpiączki budzi się Lynch - agent, który zwerbował Holden'a, który może mu oddać dawne życie. Pytanie czy nie jest już za późno.. Holden wie, że pewnych wydarzeń nie można już cofnąć, a poza tym czuje, że jest tylko pionkiem pomiędzy rozgrywkami pomiędzy TAO a Lynch'em. A pionki z rzadka zostają na planszy do końca gry... No chyba, że spróbuje przechytrzyć obu szefów? Jest to szalony pomysł, z małymi szansami powodzenia, ale przecież nie ma nic do stracenia... przynajmniej tak się wydaje.


Śpioch pozytywnie mnie zaskoczył.. jest to mocna mieszanka sensacji, thrillera szpiegowskiego i klimatu NOIR - ten ostatni zawdzięczamy świetnej narracji. No i oczywiście mamy też femme fatale, a w zasadzie dwie, ale nie uprzedzajmy wypadków..
Świetnie się bawiłem czytając tą dwutomową serię. Duet Brubaker i Phillips kolejny raz nie zawiedli... jestem przekonany, że niedługo nadrobię ich pozostałe dzieła... a później.. później powtórzę Zaćmienie, które cały czas mam w pamięci. Polecam.

Komentarze

Back to top