"Przeszłość to tylko bajka, którą sobie opowiadamy"
Ona

trolle z troy t 1

Trolle z Troy. Tom 1;
- autorzy: Christophe Arleston, Jean-Louis Mourier;
- Egmont Polska, 2019;
- kategoria: komiks, Trolle z Troy, Troy.

Jest to mój pierwszy kontakt ze światem Troy i od razu jestem oczarowany.
Trolle sobie żyją w małych osadach podobnie jak ludzie... przeważnie w znacznej odległości od miast by przypadkiem nie zostały wytropione. Trolle są inteligentne, pracowite, bardzo dowcipne.. w sumie niewiele się różnią od ludzi.. no poza tym, że smakuje im ludzkie mięso... taki mały szkopuł.. ludzie też nie są bezbronni. Wielu z nich posiada magiczne zdolności, które mogą bardzo się przydać w walce z Trollami i nie tylko.. zdolności są różne: niektórzy sprawiają, że przeciwnikowi wypadają zęby, inni że umierają wszystkie muchy wokół, inni powodują łysienie, a jeszcze inni porost włosów. Totalny przypadek, który dodaje fabule element szaleństwa wymieszany z humorem.
W sumie świat jest dobrze ułożony, ale wredni ludzie postanawiają napaść na siedzibę Trolli i za pomocą czarów zmusić ich do ciężkiej pracy na krańcu świata. Skandal. Uratowały się tylko trzy Trolle i to na ich barkach będzie odnalezienie metody na zerwanie czaru. W sumie to prawdziwy Troll jest jeden.. do tego dochodzi jego córka, która jest człowiekiem wychowanym przez Trolle oraz Półtroll.


Seria Trolle z Troy ma liczyć 4 zbiorcze wydania. Jeśli szukacie szalonego połączenia humoru, czasem grubiańskiego, przygody, ciekawego świata oraz sporej dawki brutalności to Trolle z Troy będą pozycją obowiązkową. Sam podczas lektury świetnie się bawiłem. Tylko pamiętajcie - to nie jest ambitna pozycja ;)

Komentarze

Back to top