"Myślisz, że morderstwo to afrodyzjak?"
Śmiertelna pułapka

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

royal city t 3

Royal City. Tom 3: Płyniemy z prądem,
- twórca: Jeff Lemire;
- Non Stop Comics - 2019;
- kategoria: komiks, Royal City.

Drugi tom przeniósł nas do 1993 roku. Do roku śmierci Tommy'ego. Trzeci tom to ponownie współczesność, ale tym razem wzbogacona o dokładne szczegóły z felernego roku 1993. Rodzina jest w totalnej rozsypce. Można powiedzieć, że wszyscy żyją nadal stratą, że są przytłoczeni beznadziejnością miasta. Tym, że przebierają role, na które niekoniecznie mają ochotę.

"Mam dość czekania. Życia w zawieszeniu. To właśnie robi z Tobą to miejsce... Skazuje Cię na życie w zawieszeniu."To jednak tylko pozory. Wszyscy żyją w bańkach, które sobie wyhodowali. Bańki pełne autokreacji, marzeń, oczekiwań społeczeństwa, błędnych decyzji. Bańki niemocy i kłamstwa. Bańki codzienności. Czasem wystarczy mały impuls. Cień odwagi i sprzyjające okoliczności by móc porzucić tą ułudę. Zacząć prawdziwie żyć, być sobą, szczęśliwym - w nawet takim mieście jak Royal City.

Nie sądziłem, że ta trzytomowa seria dostarczy mi aż tylu emocji. Początkowo myślałem, że dotyczy o zderzeniu z przeszłością.. z tragedią.. ale finałowy tom otworzył mnie na inną interpretację. To konfrontacja z samym sobą. Nie można pozwolić by to co nas ukształtowało później nas definiowało. Naprawdę mądra, pełna emocji rzecz.

Komentarze

Back to top