"Nigdy nie byłem miły, ale postaram się być uroczy"
Kill Bill

Nowości na stronie

Nixon - 1995
Gracz - 1992
Płonący wieżowiec - 1974
Moja lista #15
Zaklinacz koni - 1998
Millenium. Saga - Belen Ortega, Sylvain Runberg
Criminal. Zły czas, złe miejsce; Parszywy weekend
Miłość, szmaragd i krokodyl - 1984
Sandman. Tom 3. Kraina snów
Truman - 2015
Zapach kobiety - 1992
Trójka uciekinierów - 1989
Niewygodna prawda - 2015
Czarny deszcz - 1989
Previous Next Play Pause

royal city t 3

Royal City. Tom 3: Płyniemy z prądem,
- twórca: Jeff Lemire;
- Non Stop Comics - 2019;
- kategoria: komiks, Royal City.

Drugi tom przeniósł nas do 1993 roku. Do roku śmierci Tommy'ego. Trzeci tom to ponownie współczesność, ale tym razem wzbogacona o dokładne szczegóły z felernego roku 1993. Rodzina jest w totalnej rozsypce. Można powiedzieć, że wszyscy żyją nadal stratą, że są przytłoczeni beznadziejnością miasta. Tym, że przebierają role, na które niekoniecznie mają ochotę.

"Mam dość czekania. Życia w zawieszeniu. To właśnie robi z Tobą to miejsce... Skazuje Cię na życie w zawieszeniu."To jednak tylko pozory. Wszyscy żyją w bańkach, które sobie wyhodowali. Bańki pełne autokreacji, marzeń, oczekiwań społeczeństwa, błędnych decyzji. Bańki niemocy i kłamstwa. Bańki codzienności. Czasem wystarczy mały impuls. Cień odwagi i sprzyjające okoliczności by móc porzucić tą ułudę. Zacząć prawdziwie żyć, być sobą, szczęśliwym - w nawet takim mieście jak Royal City.

Nie sądziłem, że ta trzytomowa seria dostarczy mi aż tylu emocji. Początkowo myślałem, że dotyczy o zderzeniu z przeszłością.. z tragedią.. ale finałowy tom otworzył mnie na inną interpretację. To konfrontacja z samym sobą. Nie można pozwolić by to co nas ukształtowało później nas definiowało. Naprawdę mądra, pełna emocji rzecz.

Komentarze

Back to top