"Nigdy nie byłem miły, ale postaram się być uroczy"
Kill Bill

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

spioch t 1

Śpioch,
(Sleeper Book One);
- autorzy: Ed Brubaker, Sean Phillips , Colin Wilson; 
- Tom 1, Egmont Polska, 2020; 
- kategoria: komiks, Śpioch, DC BLACK LABEL; 

Pierwszy tom nowej na moich półkach serii napisanej przez Brubaker'a. Tytułowy Śpioch to tajny agent, który ma zinfiltrować tajną organizację, która działa na całym świecie. Przewodzi jej nieobliczalny Mao. Można powiedzieć, że to standard, ale przyjrzyjmy się szczegółom. Akcja dzieje się w uniwersum Wildstorm, a zatem główni bohaterowie posiadają pewne modyfikacje, które znacząco zwiększają ich możliwości walki bądź poznania. Śpioch, czyli Holden Carver to człowiek, który może dotykiem przekazywać swój ból, a wycierpiał całkiem sporo. Trochę bałem się czytania o nadprzyrodzonych mocach, ale wątek ten nie dominuje w tej serii. Carver najchętniej wróciłby do normalnej pracy, ale agent wprowadzający leży od roku w śpiączce. Tylko on wiedział o tajnej misji Holden'a.


Oczywiście jest też tutaj niebezpieczna kobieta. Panna Misery - bliska współpracownica Mao i kochanka Carvera. Śpioch to znakomity klimat będący połączeniem Noir, sensacji i szpiegowych intryg. Czyta się to nad wyraz dobrze..ale czego innego spodziewać się po Brubakerze?
Pierwszy tom zawiera historię wprowadzającą - Na celowniku. Tutaj poznajemy okoliczności postrzelenia agenta, który zna prawdę o Śpiochu. Ta historia miała być krótką opowieścią, ale z czasem postanowiono ją rozbudować o wątek Śpiocha. I świetnie bo to kawał dobrego komiksu.

Komentarze

Back to top