"- ma pan problem z kobietami
- nie mam problemu z kobietami, one mnie tylko przerażają"
Przepis na miłość

Nowości na stronie

Nixon - 1995
Gracz - 1992
Płonący wieżowiec - 1974
Moja lista #15
Zaklinacz koni - 1998
Millenium. Saga - Belen Ortega, Sylvain Runberg
Criminal. Zły czas, złe miejsce; Parszywy weekend
Miłość, szmaragd i krokodyl - 1984
Sandman. Tom 3. Kraina snów
Truman - 2015
Zapach kobiety - 1992
Trójka uciekinierów - 1989
Niewygodna prawda - 2015
Czarny deszcz - 1989
Previous Next Play Pause

spioch t 1

Śpioch,
(Sleeper Book One);
- autorzy: Ed Brubaker, Sean Phillips , Colin Wilson; 
- Tom 1, Egmont Polska, 2020; 
- kategoria: komiks, Śpioch, DC BLACK LABEL; 

Pierwszy tom nowej na moich półkach serii napisanej przez Brubaker'a. Tytułowy Śpioch to tajny agent, który ma zinfiltrować tajną organizację, która działa na całym świecie. Przewodzi jej nieobliczalny Mao. Można powiedzieć, że to standard, ale przyjrzyjmy się szczegółom. Akcja dzieje się w uniwersum Wildstorm, a zatem główni bohaterowie posiadają pewne modyfikacje, które znacząco zwiększają ich możliwości walki bądź poznania. Śpioch, czyli Holden Carver to człowiek, który może dotykiem przekazywać swój ból, a wycierpiał całkiem sporo. Trochę bałem się czytania o nadprzyrodzonych mocach, ale wątek ten nie dominuje w tej serii. Carver najchętniej wróciłby do normalnej pracy, ale agent wprowadzający leży od roku w śpiączce. Tylko on wiedział o tajnej misji Holden'a.


Oczywiście jest też tutaj niebezpieczna kobieta. Panna Misery - bliska współpracownica Mao i kochanka Carvera. Śpioch to znakomity klimat będący połączeniem Noir, sensacji i szpiegowych intryg. Czyta się to nad wyraz dobrze..ale czego innego spodziewać się po Brubakerze?
Pierwszy tom zawiera historię wprowadzającą - Na celowniku. Tutaj poznajemy okoliczności postrzelenia agenta, który zna prawdę o Śpiochu. Ta historia miała być krótką opowieścią, ale z czasem postanowiono ją rozbudować o wątek Śpiocha. I świetnie bo to kawał dobrego komiksu.

Komentarze

Back to top