"Niektórzy mają tragedię we krwi"
Donnie Darko

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

dorwac ramireza tom 1

Dorwać Ramireza - Akt I,
- twórca: Nicolas Petrimaux;
- Egmont Polska, 2020;
- kategoria: komiks, Dorwać Ramireza.

Ten komiks kupiłem z powodu przykładowych stron opublikowanych w internecie. Pomimo iż autora nie znałem (dziwne nie jest skoro to pierwszy album) postanowiłem dać szansę. Nie spodziewałem się, że będzie to taka jazda...
Ramirez. Facet, niemowa, który jest mistrzem w swoim fachu. Ściga go zarówna mafia jak i policja.. a sytuacja wokół niego staje się coraz bardziej napięta. Dużo trupów, wybuchów i presja w pracy. Zapytacie czym się Ramirez zajmuje? Jest jednym z najlepszych serwisantów w Robotopie, firmie produkującej odkurzacze. Nie byle jakie odkurzacze - są to urządzenia najlepsze na rynku (informacja producenta).
Co takiego złego zrobił biedny Ramirez, że wszyscy chcą go zabić? W sumie nic.. jedynie kogoś przypomina..Komiks Petimaux'a to znakomicie narysowana, i sprawnie napisana historia, która pełnymi garściami czerpie z kina sensacyjnego lat 80-90-tych. Do tego mamy kolosalną dawkę oryginalnego humoru. W końcu niewielu komiksach jest przerwa na reklamy - specjalne plansze prezentujące auta i najnowszy odkurzacz Robotopu. Ciekawostką jest, że w reklamie odkurzacza jest działający kod QR, który przekierowuje do youtube'a gdzie znajdziemy reklamę video tego cudu techniki.
Podczas lektury świetnie się bawiłem i ubolewam, że kolejna część na naszym rynku ukaże się dopiero w 2021 roku.

Komentarze

Back to top