"Nie żałuj, nig­dy nie żałuj, że mogłeś coś zro­bić w życiu, a te­go nie zro­biłeś. Nie zro­biłeś, bo nie mogłeś."
Stanisław Lem

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

hipoteza zla

Hipoteza zła,
(L'ipotesi del male);
- autor: Donato Carrisi;
- cykl: Mila Vasquez, tom 2;
- wydawnictwo: Albatros - 2016;
- kategoria: kryminał/sensacja/thriller.

Brutalne morderstwo biznesmena i niemal całej jego rodziny. Przy życiu zostaje tylko jedno dziecko, które ma opowiedzieć kto zamordował. Dlaczego morderca chce zostawić tak widoczny ślad? Zwłaszcza, że według dowodów sprawcą jest osoba, która zaginęła wiele lat temu... chwilę później na jaw wychodzą kolejne zabójstwa i krwawe powroty zaginionych osób. Dlaczego po latach szukają zemsty? A może to jest uśpiona jednostka terrorystyczna, której celem jest wzbudzanie strachu?
Mila Vasquez zostaje przydzielona do śledztwa. Policjantka potrafi sprawnie łączyć fakty i jest wyjątkowo skuteczna w poszukiwaniu osób zaginionych. Wydaje się, że jej obecność skieruje śledztwo na właściwe tory. Czy tak będzie w rzeczywistości? Czy liczy się prawda, czy odtrąbienie sukcesu? Co łączy współczesne morderstwa z zaginięciami sprzed dwóch dekad?


Hipoteza zła to klimat, który doskonale znamy z Zaklinacza. Wszystkie wątki się ze sobą sprawnie łączą, ale ich relacje są początkowo całkiem inne. Innymi słowy Carrisi ponownie zwodzi czytelnika oferując finał, który w pełni mnie satysfakcjonował. Autor ciekawie wprowadził pojęcie hipotezy zła oraz problem osób trwale zaginionych. Ile z nich żyje wokół nas?
Osobiście uważam, że obie książki (Hipoteza Zła i Zaklinacz) świetnie nadają się do ekranizacji. Najlepiej jakby zostały przeniesione na język filmu przez skandynawskich twórców.

Komentarze

Back to top