„Słowa mówią to, czego nie pokazują obrazy, obrazy pokazują to, czego słowa nie mówią”

Perry Nodelman

Nowości na stronie

Nixon - 1995
Gracz - 1992
Płonący wieżowiec - 1974
Moja lista #15
Zaklinacz koni - 1998
Millenium. Saga - Belen Ortega, Sylvain Runberg
Criminal. Zły czas, złe miejsce; Parszywy weekend
Miłość, szmaragd i krokodyl - 1984
Sandman. Tom 3. Kraina snów
Truman - 2015
Zapach kobiety - 1992
Trójka uciekinierów - 1989
Niewygodna prawda - 2015
Czarny deszcz - 1989
Previous Next Play Pause

hipoteza zla

Hipoteza zła,
(L'ipotesi del male);
- autor: Donato Carrisi;
- cykl: Mila Vasquez, tom 2;
- wydawnictwo: Albatros - 2016;
- kategoria: kryminał/sensacja/thriller.

Brutalne morderstwo biznesmena i niemal całej jego rodziny. Przy życiu zostaje tylko jedno dziecko, które ma opowiedzieć kto zamordował. Dlaczego morderca chce zostawić tak widoczny ślad? Zwłaszcza, że według dowodów sprawcą jest osoba, która zaginęła wiele lat temu... chwilę później na jaw wychodzą kolejne zabójstwa i krwawe powroty zaginionych osób. Dlaczego po latach szukają zemsty? A może to jest uśpiona jednostka terrorystyczna, której celem jest wzbudzanie strachu?
Mila Vasquez zostaje przydzielona do śledztwa. Policjantka potrafi sprawnie łączyć fakty i jest wyjątkowo skuteczna w poszukiwaniu osób zaginionych. Wydaje się, że jej obecność skieruje śledztwo na właściwe tory. Czy tak będzie w rzeczywistości? Czy liczy się prawda, czy odtrąbienie sukcesu? Co łączy współczesne morderstwa z zaginięciami sprzed dwóch dekad?


Hipoteza zła to klimat, który doskonale znamy z Zaklinacza. Wszystkie wątki się ze sobą sprawnie łączą, ale ich relacje są początkowo całkiem inne. Innymi słowy Carrisi ponownie zwodzi czytelnika oferując finał, który w pełni mnie satysfakcjonował. Autor ciekawie wprowadził pojęcie hipotezy zła oraz problem osób trwale zaginionych. Ile z nich żyje wokół nas?
Osobiście uważam, że obie książki (Hipoteza Zła i Zaklinacz) świetnie nadają się do ekranizacji. Najlepiej jakby zostały przeniesione na język filmu przez skandynawskich twórców.

Komentarze

Back to top