" Nie ma nic gorszego niż mały człowiek obdarzony odrobiną władzy"
Kult - Łukasz Orbitowski

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

przesylka fitzek

Przesyłka,
(Das Paket)
- autor: Sebastian Fitzek;
- Wydawnictwo: Amber, 2017;
- kategoria: kryminał/sensacja/thriller.

Pomimo iż mam na półkach od lat kilka pozycji Fitzka to jest to mój pierwszy kontakt z tym autorem.

Emma, znana psychiatra podczas jednej z naukowych konferencji zostaje napadnięta i zgwałcona w pokojowym hotelu. Wiele wskazuje na to, że jest ofiarą seryjnego mordercy zwanego Fryzjerem. Mordercy, a Emma żyje.. może to niedopatrzenie sprawcy, a może element podważający wiarygodność ofiary? Zwłaszcza, że nieścisłości jest więcej. Emma próbuje poskładać swoje życie na nowo, ale coraz więcej czynników sprawia, że ludzie, w tym najbliżsi, przestają jej ufać. Może nie było gwałtu i to fantazja płata figle? A może sprawcą jest ktoś inny? Nie będę odpowiadał na to pytanie - zepsułbym frajdę z czytania, której niewątpliwie Przesyłka dostarcza.
Akcja toczy się dosyć sprawnie, a sama intryga daje satysfakcję. Oczywiście wielu się domyśli finału - sam jednak miałem nieco inne typy.


Na zakończenie książki (nie historii) mamy kilkadziesiąt listów/emaili fanów autora. Początkowo uznałem je za zbędny wypełniacz, ale ich lektura była też całkiem przyjemna... czuć w nich było różnorodność świata i poszczególnych czytelników. Każdy ma swoje niepowtarzalne życie. (Wiem jak to brzmi).

Komentarze

Back to top