"Nigdy nie byłem miły, ale postaram się być uroczy"
Kill Bill

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

lucky luke t 3
Lucky Luke - Integral 3 (niebieski)

- autor: René Goscinny, Morris;
- seria: Lucky Luke Integral (tom 3)
- wydawnictwo: Egmont, 2011.

W skład tomu wchodzą:
1. W górę Missisipi(16),
2. W górę Missisipi (17),
3. W cieniu wież wiertniczych (18).

Trzeci tom zbiorczego wydania przygód Lucky Luke'a. Innymi słowy, konsekwentnie czytam rozpoczęte serie. Wydanie w Integralu świetnie prezentuje się na półce, ale trochę żałuję, że jest to pomniejszony format. Jak to mówią: nie można mieć wszystkiego.W górę Missisipi
Dzielny Luke bierze udział w wyścigu dwóch statków pomiędzy Nowym Orleanem a Minneapolis. Oczywiście wspiera wiekowego, ale zarazem uczciwego kapitana. Przeciwnikiem jest młody, pewny siebie oszust, który zrobi wszystko by wygrać. Stawka? Monopol na żeglugę po Missisipi.. No to wypływamy? W każdym odwiedzanym mieście czekają nowe pułapki zastawione przez rywala.
Mocną stroną historyjki są dowcipy o kapryśności Missisipi opowiadane przez sternika.

Na tropie Daltonów
W końcu coś z Bzikiem, brzydkim niezbyt mądrym psem wychowanym w więzieniu.
Tym razem opowieść zaczyna się od trochę ucieczki Daltonów. Strażnicy spotykają Lucky Luke'a, który odmawia im pomocy. Kowboj potrzebuje odpoczynku, ale nie cieszy się nim zbyt długo. Daltonowie znów wchodzą mu w drogę. Chyba pora ponownie ich zamknąć. Do pomocy dostaje wspomnianego Bzika. Psa tropiącego z katarem siennym. Nie ma ideałów. Taki pomocnik to prawdziwy skarb ????
W tej historii najlepsza jest mowa Joe'go w obronie Lucky Luke'a.

W cieniu wież wiertniczych
Było zdobywanie Ameryki... Później gorączka złota.. Wydaje się, że kraj się uspokoił, aż tu nagle wszyscy zaczynają poszukiwania ropy. Niby wszędzie jej pełno, ale prawdziwe złoża są ukryte pod ziemią.. Rozpoczynają się odwierty w poszukiwaniu czarnego złota. Ludzie szaleją i tylko Lucky Luke może zapanować nad chaosem. Po przybyciu na miejsce Lucky Luke poważnie musi zmierzyć się ze swoim nałogiem. W mieście, ze względu na wysokim stopień skażenia ropą, obowiązuje całkowity zakaz palenia :) jego głównym przeciwnikiem jest Barry Blunt. Były adwokat, który podstępnie zdobywa kolejne szyby naftowe.

Komentarze

Back to top