„Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi.”
Forrest Gump

Mury - Bogusław Janiszewski, Max Skorwider

mury janiszewski

Mury, 
- autorzy: Bogusław Janiszewski, Max Skorwider;
- wydawnictwo: Albus, 2019;
- kategoria: dziecięca, literatura polska.

Urzeka już pierwsza strona..
Po co w ogóle są mury?
"1. za murami można się schować.
2. za murami można kogoś schować. "
I to się nie zmienia od lat.. Ludzkość od zawsze budowała mury. Czy to były słabe płoty chroniące życie i dobytek czy też poważne konstrukcje, które dzieliły przestrzeń na dwa. Moją i obcą, bezpieczną i niebezpieczną, znaną i nieznaną.
Mury są wszędzie wokół nas i nic nie zapowiada by miało to się zmienić w najbliższej przyszłości.. grodzimy się coraz bardziej, a jednocześnie narzekamy, że za murami jest niebezpiecznie.. taki paradoks.


Mury to świetna książeczka, która przedstawia nam kilka najważniejszych murów, a także próbuje opowiedzieć (językiem pełnym humoru) dlaczego powstały. Opisano nawet The Wall Pink Floyd - za to szacun. Minusem jest delikatny chaos w układzie książki.

Ta ilustrowana książeczka zaciekawi nie tylko najmłodszego czytelnika. Dorośli też powinni pamiętać o istniejących murach. Pozdrawiam z domowej twierdzy chroniącej przed wirusem. To także mur.

"W zasadzie dzisiaj mury są nadal popularne. Tylko… Kiedyś za murami chowali się słabsi przed silniejszymi, a dzisiaj – bogatsi przed biedniejszymi."

 

Komentarze

Komentarze Disqus