"W porządku, panie DeMille, jestem gotowa na zbliżenie."
Bulwar Zachodzącego Słońca

Skład główny, Tom 3 - Regis Loisel, Jean-Louis Tripp

sklad glowny t 3

Skład główny,
(Magasin Général);
- autorzy: Regis Loisel, Jean-Louis Tripp;
- seria: Skład główny, tom 3;
- wydawnictwo: Ongrys, 2017;
- kategoria: komiks.
-
Znów się sporo dzieje w Notre-Dame-Des-Lacs. Wybory mera kończą się cyklicznymi imprezami pełnymi alkoholu i tańców. Wielki świat Montrealu jest jakoś bliżej. Marie korzysta z życia i wkrótce spodziewa się dziecka.. Tylko kto jest ojcem? Rewolucja społeczna zatacza coraz szersze kręgi i nawet ksiądz mocno ogranicza swoje obowiązki. Też chce korzystać z życia. Świat się zmienia, zmieniają się ludzie a na to wszystko patrzy zmarły mąż Marie... I pomimo początkowej rezerwy cieszy się szczęściem przyjaciół i żony.
Wiele się dzieje w kadrach bez dialogów.. Spokojne życie pełne banalnych czynności, które budują codzienność. Na wielki plus trzeba też zaliczyć ostatnie strony, które fotograficznie dokumentują wydarzenia po czasach zmian w Notre-Dame.


Skład Główny to opowieść o życiu i śmierci, o codzienności, miłości, rutynie. To rzecz, która przypomina, że życie jest zbyt piękne by się niepotrzebnie szufladkować. Liczą się chwile.. I dobrzy ludzie wokół.. Jakie to proste i trudne zarazem. Masz marzenia, pragnienia to je realizuj.. Co jest do stracenia? Tytuł idealnie wpisał się w moje obecne nastroje.
Gorąco polecam.

 

Komentarze

Komentarze Disqus