"W porządku, panie DeMille, jestem gotowa na zbliżenie."
Bulwar Zachodzącego Słońca

Lucky Luke - Integral 2 (fioletowy)

lucky luke integral 2

Lucky Luke - Integral 2 (fioletowy)
- autor: René Goscinny, Morris;
- seria: Lucky Luke Integral (tom 2)
- wydawnictwo: Egmont, 2010.

W skład tomu wchodzą:
1. Sędzia (13)
2. Na podbój Oklahomy (14)
3. Ucieczka Daltonów (15)

Kontynuowanie rozpoczętych serii trwa w najlepsze.
Tym razem drugi tom zbiorczy przygód Lucky Luke'a. Tom fioletowy. Tu ciekawostka - nie wiedzieć czemu to wydanie, podobnie jak Tintin, jest trudno dostępne.
W albumie znajdziemy trzy opowieści.


Sędzia.
Małe miasteczko na drodze Lucky Luke'a. Rządzi nim Sędzia, który sam się powołał na to stanowisko. Jego prawna ignorancja dorównuje tylko jego bezszczelności. Luke, który eskortuje transport bydła zostaje oskarżony o kradzież.. Sędziemu bardzo łatwo podpaść, ale Luke też jest twardym zawodnikiem. Dni Sędziego wydają się być policzone.

Na podbój Oklahomy.
Piękna, aczkolwiek pustynna, Oklahoma ma zostać zaludniona. Wszyscy chętni mają mieć równe prawa osiedlania się, a co za tym idzie potrzebna jest osoba, która się właściwym, uczciwym przebiegiem akcji. Zgadnijcie kto się tym zajmie? 😉 Luke ma pełne ręce roboty. Najpierw nieuczciwe osadnictwo a później pierwsze problemy w nowym mieście.

Ucieczka Daltonów.
W końcu bracia B.. Wróć, nie ta baja.. Daltonowie :-) Daltonowie uciekają z więzienia, ale szybko na ich trop trafia nasz dzielny Lucky Luke. Joe wymyśla plan by obciążyć Luke'a wszystkimi swoimi napadami. Luke trafia na czarną listę.. Coraz częściej słyszy... Powiesić go!

 

Komentarze

Komentarze Disqus