"Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga – konstruktywną opozycją."
Woody Allen

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

transmetropolitan t 2

Transmetropolitan - Tom 2 (zbiorczy)
- autorzy: Warren Ellis, Darick Robertson;
- Cykl: Transmetropolitan;
- wydawnictwo: Egmont Polska - 2018;
- kategoria: komiks.

Mam takie małe postanowienie, że nie będę zaczynał, żadnej nowej komiksowej serii dopóki nie skończę 2-3 wielotomowych tytułów - a trzeba powiedzieć, że mam wiele dobrych pozycji w kolejce. I tym oto sposobem Transmetropolitan znów trafił do mojej wyobraźni.
Tym razem, pomimo wewnętrznego oporu, Pająk Jeruzalem angażuje się w kampanię polityczną. Chcę PRAWDY za wszelką cenę. Nic się dla niego nie liczy poza demaskowaniem politycznych oszustw.. i piekielnie go wkurza, że ludzi nie interesują ani same wybory, ani prawdziwe oblicze kandydatów. Pająk obnaża oblicza polityków, ale nawet tak bystry facet jak Pająk nie jest w stanie przewidzieć wszystkich konsekwencji swoich działań. Nie wszyscy dojrzeli do PRAWDY, a poza tym Jeruzalem zapomniał, że nawet PRAWDA może być wykorzystana do kreowania KŁAMSTWA.


Drugi tom Transmetropolitan'a to bardzo dojrzała lektura i trafna (pod wieloma względami) wizja przyszłości. Ludzie zapatrzeni w wirtualne światy nie dostrzegają jak się zmienia świat wokół nich, jak są coraz bardziej spychani przez bogaczy do roli motłochu (Nowe męty społeczne), który jest potrzebny tylko podczas kampanii wyborczych, a wtedy ogłupiałe społeczeństwo próbuje głosować na tak zwane mniejsze zło.... nie wydaje się Wam to znajome?
Ciekawostką w tym albumie są strefy wolne od technologii - eksperyment studentów, który ma sprawić, że ludzie zaczną znów być ludźmi, zaczną rozmawiać z sobą - nie muszę dodawać jak na ten eksperyment reaguje Pająk? Pięć minut offline nie sprawi, że ludzie zaczną się nagle dostrzegać. Pozabijają się zanim zaczną rozmawiać.

Komentarze

Back to top