"Przywitaj się z moim małym przyjacielem!"
Człowiek z blizną

Nowości na stronie

Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989
Rodzina - Cullen Bunn, Tyler Crook
Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020

zaklinacz

Zaklinacz,
(Il Suggeritore); 
- autor: Donato Carrisi;
- cykl: Mila Vasquez, tom 1;
- wydawnictwo: Albatros - 2016;
- kategoria: kryminał/sensacja/thriller.

Skuszony świetną serią Marcus postanowiłem sięgnąć po pozostałe tytuły Donato. Na pierwszy ogień trafiła Mila Vasques. Policjantka o skomplikowanej osobowości, która specjalizuje się w poszukiwaniu zaginionych osób, zwłaszcza dzieci.
Zaginęło pięć dziewczynek. Podobny wiek, różne okoliczności porwania. Wspólnym elementem jest fakt, że dziewczynki były jedynaczkami. Początkowo śledztwa nie są łączone w całość, ale odnalezienie w jednym miejscu sześciu dziewczęcych rąk nie pozostawia wątpliwości. Mamy do czynienia z seryjnym zabójcą. A właśnie było sześć rąk, a zgłoszonych zaginięć tylko pięć.. kim jest szósta dziewczynka. To właśnie jest zadanie Mili - zwłaszcza, że ślady wskazują, iż szósta dziewczynka może jeszcze żyć.


Carrisi napisał znakomitą powieść, która klimatem przypomina mi filmowe Siedem, czy też Kolekcjonera Kości. Znakomity zespół śledczych przeciwko bestii, która doskonale planuje każdy swój ruch i idealnie się bawi podsuwając policji kolejne niespodzianki. A tych w tej powieści jest wiele. Jestem przekonany, że umiejętna ekranizacja tego tytułu może okazać się wielkim filmowym sukcesem... jest olbrzymi potencjał. Jest to zdecydowanie najlepsza powieść Carrisi'ego jaką czytałem.

Komentarze

Back to top