"Nie żałuj, nig­dy nie żałuj, że mogłeś coś zro­bić w życiu, a te­go nie zro­biłeś. Nie zro­biłeś, bo nie mogłeś."
Stanisław Lem

odrodzenie t 6

Odrodzenie. Lojalni synowie i córki,
(Revival, Vol. 6:Thy Loyal Sons & Daughters),
- autorzy : T. Seeley, M. Norton;
- Wydawnictwo: Non Stop Comics - 2019
- seria: Odrodzenie. Tom 6
- kategoria: Odrodzenie, komiks.

Po zamachu bombowym Odrodzeni zostają umieszczeni na Farmie. Pozornie dla ich dobra, ale cel jest całkiem inny - typowo wojskowy - pora na eksperymenty. Tak w ogóle to burmistrz nie żyje, a władzę przejmuje gubernator wojskowy, a to oznacza, że żarty się skończyły. Wojsko dołącza do skomplikowanego układu sił w Wisconsin - działa tu miejscowa policja, FBI, zbrojne grupy przestępcze, sekty i cholera wie kto jeszcze. Miasteczko jest za małe na te wszystkie grupy. Wokół Farmy gromadzą się członkowie rodzin oraz duchy... pora poznać związek pomiędzy duchami a Odrodzonymi..
Między siostrami Cypress dochodzi do coraz poważniejszych spięć. Już nie da się ukryć, że dziewczyny mają całkiem różne cele i metody działania.


Szósty tom Odrodzonych zachwyca jak pozostałe, świetna narracja i historia, która garściami czerpie z popkulturowych nawiązań a jednocześnie oferuje coś całkiem świeżego. Dziwne, mocne połączenie Żywych trupów (mam na liście do przeczytania), Banshee, Fargo. Te małe amerykańskie miasteczka mają w sobie coś niepokojącego.
Zdecydowanie warto. Mam nadzieję, że Non Stop Comics w tym roku zakończy wydawanie tej serii.

Komentarze

Back to top