"Po­wie­działbym, że piękna, wie­czna i ro­man­tyczna jest tyl­ko miłość... niespełniona. "
Woody Allen

Skład główny, Tom 2 - Regis Loisel, Jean-Louis Tripp

sklad glowny t 2

Skład główny,
(Magasin Général);
- autorzy: Regis Loisel, Jean-Louis Tripp;
- seria: Skład główny, tom 2;
- wydawnictwo: Ongrys, 2017;
- kategoria: komiks.

Drugi tom przygód małej kanadyjskiej wioski położonej gdzieś głęboko w lasach z dala od cywilizacji. Mieszkańcy już się przyzwyczaili do obecności Serge'a. Między nim a Marie sprawa się mocno komplikuje - Serge odrzuca uczucie Marie.. Serge jest bardziej światowy niż się mogło wydawać... odrzucona Marie znajduje chwilę pocieszenia w męskich ramionach, za co spotyka ją olbrzymia kara. Marie musi wyjechać do wielkiego miasta.. opuszcza swój sklep i swoje dotychczasowe życie. W końcu może żyć tak, jak chce... Mieszkańcy Notre-Dame-Des-Lacs szybko pożałują swojego ostracyzmu wobec samotnej kobiety.
Jak się potoczą dalsze losy Serge'a, Marie i pozostałych mieszkańców. Wiem, że tam nie będzie wielkich zwrotów akcji.. zwyczajne ludzkie życia i dramaty, które są obserwowane przez niemych świadków - zwierzęta.
Pomimo prostej historii świat w Składzie głównym bezwarunkowo wciąga. Może to kwestia prostoty fabuły, a może cudowne ilustracje, a może też świadomość, że mamy skłonności do niepotrzebnego komplikowania swojego życia.. za bardzo czujemy się wyjątkowi?

 

Na ten album długo polowałem, dziwnym trafem ten tom nie jest dostępny.. sporo czasu poświęciłem na jego poszukiwania, a to sprawia, że czuję się z nim związany... raczej na stałe będzie gościł na moim komiksowym regale (już nie półka;p).

 

Komentarze

Komentarze Disqus