"Uwielbiam zapach napalmu o poranku."
Czas Apokalipsy

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

opowiesci z hrabstwa essex

 

Opowieści z hrabstwa Essex,
(The Complete Essex County);
- autor: Jeff Lemire;
- Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy - 2009;
- kategoria: komiks.

Na ten tytuł długo polowałem. Nakład wyczerpany, a też niewiele było ofert odsprzedaży w rozsądnych cenach. Kupiłem i położyłem na półkę.. no i zapomniałem.. tak to już ze mną bywa.. może powinienem popracować nad pamięcią.
Album jest pochodzi z początkowego okresu twórczości Lemire'a, ale znajdziemy w nim wiele charakterystycznych elementów, które występują w późniejszych pracach.
Mamy trzy niezależne opowieści, które przedstawiają nam bohaterów małego miasteczka z różnych lat. Ci bohaterowie funkcjonują całkowicie niezależnie, ale też wiemy, że są wzajemnie połączeni. Czasem to więzy krwi, a czasem przypadek. Powiązanie w mojej ocenie nie ma wielkiego znaczenia.


Trzy historie, które pokazują różne oblicza samotności. Dziecko, które nagle trafiło pod opiekę małomównego wuja na farmie, czy też historia braci, którzy przez większość życia się do siebie nie odzywali, czy też dramat kobiety, która odrzucała miłość. Są to opowieści pełne żalu, urażonej dumy, zaciętości. Proste wybory, które wpływają na całe życie i sprawiają, że żyjemy z dala od tego co kochamy. Jest to samotność z wyboru. Czasem to jedna głupia decyzja, która ma kolosalne konsekwencje, ale może nie jest za późno, by powiedzieć co się naprawdę czuje? Co mamy do stracenia?
Opowieści z hrabstwa Essex zaskakują dojrzałością podejmowanych tematów, ale wizualnie nie zachwycają. Poszczególne kadry są mało urozmaicone, a bohaterowie zbyt podobni do siebie.
Na wielki plus zaliczam świetny spis treści.. spójrzcie.


opowiesci z hrabstwa essex 1   opowiesci z hrabstwa essex 2 

Komentarze

Back to top