"Niektórzy mają tragedię we krwi"
Donnie Darko

Nowości na stronie

4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni - 2007
Ziemia swoich synów
Wielka woda - mini
Zasada Trójek - Tomasz Spell
Okko - 4 - Cykl Ognia
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom 5
Bez Twarzy - Kas, Dubois
After Life - sezon 2
Hugo (wydanie zbiorcze)
Krew na betonie - 2018
U-571 - 2000
Obywatel Welles - 1999
Żegnaj Laleczko - 1975
Free Guy - 2021

criminal t 2Criminal. Umarli i umierający; Fatalna noc;

- twórcy: Sean Phillips , Ed Brubaker;
- seria: Criminal, Tom 2;
- Mucha Comics, 2019;
- kategoria: komiks: noir.

Nie sądziłem, że tak szybko wrócę do tej serii. Gdzieś byłem przekonany, że drugi tom będzie musiał poczekać trochę na półce zanim 'dojrzeje'. Wytrzymał dwa tygodnie.
Dwie niezwiązane bezpośrednio z sobą historie, które pokazują, że życie to cholernie trudna sztuka wyboru... żeby chociaż to był nasz wybór? Czasem to są wybory innych.
Umarli i umierający - do miasta wraca piękna, ale kompletnie wypalona kobieta. Kiedyś spotkało ją wielkie nieszczęście, a jej powrót dla dwóch mężczyzn to spore zaskoczenie. Mężczyźni wychowali się razem, ale trudno nazwać ich przyjaciółmi. Jedyne co ich łączyło to uczucie do tej kobiety.. czy po latach coś się zmieniło. Bardzo smutna historia, w której zemsta staje się celem krótkiego życia. Trzy punkty widzenia, jedna historia, gangsterskie porachunki i złamane życiorysy.


Fatalna noc - Jacob był kiedyś fałszerzem, ale od lat prowadzi uczciwe życie rysując dymki do gazety. Spokojne czasy po długotrwałych oskarżeniach o zamordowanie żony, które skończyły się pobytem Jacob'a w szpitalu psychiatrycznym. Jacob cierpi na bezsenność i nocami wędruje po mieście. Jednej nocy spotyka piękną kobietę, która potrzebuje pomocy. Spotkanie nie trwa długo, ale ma swoje konsekwencje. Jacob poza wspomnieniem dobrego seksu mimochodem sprowadził na swoją głowę problemy. Gdyby tak mniej gadał to może uniknąłby problemów... a może to chodzi o coś więcej?
Bardzo mocna historia, która fabularnie potrafi zaskoczyć.
Criminal to mroczny klimat, fenomenalna narracja i wspomnienie, które długo zostaje w pamięci. Nie mogę się doczekać trzeciego tomu.

Komentarze

Back to top