"- Jeśli chcesz to się wyprowadź
- To mój dom"
K-9

Nowości na stronie

Władca księgi - 1994
Wiedźmun. Tom 2.  Przed wyprawą zbierz drużynę
Batman. Mroczne zwycięstwo
Zadzwoń do Saula - sezon 3
Frantic - 1988
Wiele śmierci Laili Starr
Miki. Szalone przygody
Wielka wyprawa Muppetów - 1979
Parker, Tom 1
Pracownik miesiąca - 2022
Mglisty Billy i Dar Ciemnowidzenia
Biały szum - 2022
Czas wolny w PRL
Terapia bez trzymanki - sezon 1

criminal t 2Criminal. Umarli i umierający; Fatalna noc;

- twórcy: Sean Phillips , Ed Brubaker;
- seria: Criminal, Tom 2;
- Mucha Comics, 2019;
- kategoria: komiks: noir.

Nie sądziłem, że tak szybko wrócę do tej serii. Gdzieś byłem przekonany, że drugi tom będzie musiał poczekać trochę na półce zanim 'dojrzeje'. Wytrzymał dwa tygodnie.
Dwie niezwiązane bezpośrednio z sobą historie, które pokazują, że życie to cholernie trudna sztuka wyboru... żeby chociaż to był nasz wybór? Czasem to są wybory innych.
Umarli i umierający - do miasta wraca piękna, ale kompletnie wypalona kobieta. Kiedyś spotkało ją wielkie nieszczęście, a jej powrót dla dwóch mężczyzn to spore zaskoczenie. Mężczyźni wychowali się razem, ale trudno nazwać ich przyjaciółmi. Jedyne co ich łączyło to uczucie do tej kobiety.. czy po latach coś się zmieniło. Bardzo smutna historia, w której zemsta staje się celem krótkiego życia. Trzy punkty widzenia, jedna historia, gangsterskie porachunki i złamane życiorysy.


Fatalna noc - Jacob był kiedyś fałszerzem, ale od lat prowadzi uczciwe życie rysując dymki do gazety. Spokojne czasy po długotrwałych oskarżeniach o zamordowanie żony, które skończyły się pobytem Jacob'a w szpitalu psychiatrycznym. Jacob cierpi na bezsenność i nocami wędruje po mieście. Jednej nocy spotyka piękną kobietę, która potrzebuje pomocy. Spotkanie nie trwa długo, ale ma swoje konsekwencje. Jacob poza wspomnieniem dobrego seksu mimochodem sprowadził na swoją głowę problemy. Gdyby tak mniej gadał to może uniknąłby problemów... a może to chodzi o coś więcej?
Bardzo mocna historia, która fabularnie potrafi zaskoczyć.
Criminal to mroczny klimat, fenomenalna narracja i wspomnienie, które długo zostaje w pamięci. Nie mogę się doczekać trzeciego tomu.

Back to top