"Każdy umiera, ale nie każdy tak naprawdę żyje"
Braveheart

Nowości na stronie

Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989
Rodzina - Cullen Bunn, Tyler Crook
Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020

criminal t 2Criminal. Umarli i umierający; Fatalna noc;

- twórcy: Sean Phillips , Ed Brubaker;
- seria: Criminal, Tom 2;
- Mucha Comics, 2019;
- kategoria: komiks: noir.

Nie sądziłem, że tak szybko wrócę do tej serii. Gdzieś byłem przekonany, że drugi tom będzie musiał poczekać trochę na półce zanim 'dojrzeje'. Wytrzymał dwa tygodnie.
Dwie niezwiązane bezpośrednio z sobą historie, które pokazują, że życie to cholernie trudna sztuka wyboru... żeby chociaż to był nasz wybór? Czasem to są wybory innych.
Umarli i umierający - do miasta wraca piękna, ale kompletnie wypalona kobieta. Kiedyś spotkało ją wielkie nieszczęście, a jej powrót dla dwóch mężczyzn to spore zaskoczenie. Mężczyźni wychowali się razem, ale trudno nazwać ich przyjaciółmi. Jedyne co ich łączyło to uczucie do tej kobiety.. czy po latach coś się zmieniło. Bardzo smutna historia, w której zemsta staje się celem krótkiego życia. Trzy punkty widzenia, jedna historia, gangsterskie porachunki i złamane życiorysy.


Fatalna noc - Jacob był kiedyś fałszerzem, ale od lat prowadzi uczciwe życie rysując dymki do gazety. Spokojne czasy po długotrwałych oskarżeniach o zamordowanie żony, które skończyły się pobytem Jacob'a w szpitalu psychiatrycznym. Jacob cierpi na bezsenność i nocami wędruje po mieście. Jednej nocy spotyka piękną kobietę, która potrzebuje pomocy. Spotkanie nie trwa długo, ale ma swoje konsekwencje. Jacob poza wspomnieniem dobrego seksu mimochodem sprowadził na swoją głowę problemy. Gdyby tak mniej gadał to może uniknąłby problemów... a może to chodzi o coś więcej?
Bardzo mocna historia, która fabularnie potrafi zaskoczyć.
Criminal to mroczny klimat, fenomenalna narracja i wspomnienie, które długo zostaje w pamięci. Nie mogę się doczekać trzeciego tomu.

Komentarze

Back to top