„Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi.”
Forrest Gump

Nowości na stronie

Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989
Rodzina - Cullen Bunn, Tyler Crook
Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020

odrodzenie t 5

 

Odrodzenie. Wezbrane wody,
(Revival, Vol. 5: Gathering Of Waters),
- autorzy : T. Seeley, M. Norton;
- Wydawnictwo: Non Stop Comics - 2019
- seria: Odrodzenie. Tom 5

Powróciłem do świata Wisconsin. W tym mieście dziwnie się dzieje. Zmarli się obudzili i postanowili powrócić do swoich domów... niektórzy z tego się ucieszyli, inni trochę mniej. Przecież życie toczy się dalej. Różne aspekty powrotu były przedstawione w pierwszych tomach. Wezbrane wody idą konsekwentnie dalej. Odrodzeni, za zgodą rodziny/sąsiadów są umieszczani w specjalnym rządowym obozie, gdzie nie zakłócają życia żywych. Rząd jeszcze nie podjął decyzji co dalej z nimi zrobić, ale sam fakt, że ośrodek jest utajniony przed miejscowymi rodzi niewygodne pytania i wątpliwości. Odrodzeni mają wielu wrogów, ale też zwolenników, którzy będą próbowali ich uwolnić.. zbliża się nieunikniona konfrontacja.


Drugim motywem przewodnim w tomie jest poznawanie przyczyn zmartwychwstania. Czyżby to miejscowe wody były odpowiedzialne za ożywianie? A skoro tak to dlaczego nagle zyskały tak wielką moc?
Nadal więcej znaków zapytania niż odpowiedzi. Wisconsin w obliczu niestandardowej sytuacji pokazuje swoje mniej lubiane oblicze, które znamy z innych tytułów katastroficznych.
Do zakończenia serii zostały jeszcze trzy części. Mam nadzieję, że utrzymają poziom i dadzą satysfakcjonujące wyjaśnienie zagadki.
Polecam.
odrodzenie t 5 kadr

Komentarze

Back to top