"Nie pozwolimy wam wyjść.. Smith, Wesson i ja"

Nagłe zderzenie

odrodzenie t 5

 

Odrodzenie. Wezbrane wody,
(Revival, Vol. 5: Gathering Of Waters),
- autorzy : T. Seeley, M. Norton;
- Wydawnictwo: Non Stop Comics - 2019
- seria: Odrodzenie. Tom 5

Powróciłem do świata Wisconsin. W tym mieście dziwnie się dzieje. Zmarli się obudzili i postanowili powrócić do swoich domów... niektórzy z tego się ucieszyli, inni trochę mniej. Przecież życie toczy się dalej. Różne aspekty powrotu były przedstawione w pierwszych tomach. Wezbrane wody idą konsekwentnie dalej. Odrodzeni, za zgodą rodziny/sąsiadów są umieszczani w specjalnym rządowym obozie, gdzie nie zakłócają życia żywych. Rząd jeszcze nie podjął decyzji co dalej z nimi zrobić, ale sam fakt, że ośrodek jest utajniony przed miejscowymi rodzi niewygodne pytania i wątpliwości. Odrodzeni mają wielu wrogów, ale też zwolenników, którzy będą próbowali ich uwolnić.. zbliża się nieunikniona konfrontacja.


Drugim motywem przewodnim w tomie jest poznawanie przyczyn zmartwychwstania. Czyżby to miejscowe wody były odpowiedzialne za ożywianie? A skoro tak to dlaczego nagle zyskały tak wielką moc?
Nadal więcej znaków zapytania niż odpowiedzi. Wisconsin w obliczu niestandardowej sytuacji pokazuje swoje mniej lubiane oblicze, które znamy z innych tytułów katastroficznych.
Do zakończenia serii zostały jeszcze trzy części. Mam nadzieję, że utrzymają poziom i dadzą satysfakcjonujące wyjaśnienie zagadki.
Polecam.
odrodzenie t 5 kadr

Komentarze

Back to top