Ułatwienia dostępu

Eric Powell - The Goon. Kolekcja tom 1

the goon t 1

The Goon. Kolekcja tom 1;

- autor: Eric Powell;
- seria: The Goon (Zbir);
- Non Stop Comics - 2018.

Pierwszy komiks przeczytany w 2020 roku.
Jeśli interesują Was różne dziwne kombinacje popkulturowe to The Goon przypadnie Wam do gustu. Bo gdzie indziej armia zombiaków będzie walczyła ze Zbirem o niejasnym pochodzeniu. W podrzędnej dzielnicy, gdzie trwa walka o wpływy znajdziemy znane z filmów Noir femme fatale, wilkołaki, szalonych naukowców no i olbrzymie ośmiornice.. w sumie wszystko, a jeśli czegoś nie ma to jestem przekonany, że w kolejnych częściach to będzie. Nie wiem gdzie i kiedy Powell wymyślał zarys fabularny swojego cyklu, ale mam pewną koncepcję, która wiąże się z kinem. Jako młody dzieciak Powell trafił do wielkiej wytwórni filmowej do magazynu rekwizytów i tam zobaczył różne stroje, dekoracje, które przypadkiem trafiły w jedno miejsce, a w jego głowie ułożyły się w jeden świat. Podejrzewam, że jak Ed Wood oszalał na widok wielkiej ośmiornicy i koniecznie musiał ją umieścić w swojej opowieści - nawet jeśli fabularnie niekoniecznie pasuje.

Czytając The Goona świetnie się bawiłem. Humor może i ostry, ale ogrom popkulturowych nawiązań oraz łamanie gatunkowych stereotypów piekielnie mi przypadło do gustu. Dla mnie Zbir to wybuchowa mieszanka Źywych Trupów, Nowego Jorku Eisnera i Torpedo... i pewnie wielu innych elementów komiksowych, których jeszcze nie znam.
Polecam i cieszę się, że na półce leży już drugi tom. Całość ma liczyć pięć albumów i teraz się zastanawiam jak powiedzieć, że chcę je wszystkie ;p