"Nigdy nie byłem miły, ale postaram się być uroczy"
Kill Bill

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

kaczogrod t 1

Powrót do Klondike i inne historie z lat 1952–1953,

- autor: Carl Barks;
- seria: Kaczogród T.1;
- Egmont Polska, 2018;
- kategoria: komiks.

Album dostałem na Święta zeszłego roku i dopiero teraz się za niego zabrałem. Trzeba sobie powiedzieć szczerze.. ostatnio za mocno kupowałem komiksy. Mam więcej nieprzeczytanych niż przeczytanych.. komiksy zdobywam bojąc się, że nakład się wyczerpie. To chyba choroba?
Wracając do albumu. Powrót do Klondike to pierwszy tom nowej serii Egmontu. Wg zapowiedzi całość ma liczyć około 30 albumów i ma zawierać najważniejsze kaczogrodzkie historie Barks'a. Nie wiem czy będę to zbierać, ale mocno trzymam kciuki za to by wydawca nie zrezygnował w połowie serii. Rynek komiksowy pod tym względem jest dosyć brutalny.
Każdy z albumów to kilka dłuższych historii i kilka kilkustronicówek. W tomie pierwszym najważniejszą historią jest Powrót do Klondike, w której Sknerus McKwacz z najbliższymi udaje się do miasteczka swojej młodości by odzyskać zapomniane kryjówki ze złotem. Podróż jest bardzo sentymentalna bo Sknerus zostawił tam miłość swojego życia - Złotkę O’Glit
Osobiście najbardziej przypadła mi do gustu opowieść "Do chrzanu", w której pojawia się tajemniczy typ, który rości sobie prawa do całej fortuny McKwacza. Jedynym ratunkiem jest odnalezienie zaginionego ładunku, który zatonął w drodze na Jamajkę. Świetna przygoda.
Zabawne też były historie z Gogusiem - kuzynem Donalda, który zawsze ma szczęście. Pamiętam, że kiedyś nie lubiłem tej postaci, a teraz mnie bawi. No cóż.. jednak zmienny jestem. Dowodem na to jest, że Diodak w tym albumie kompletnie mnie nie przekonał.. ale może z czasem będą ciekawsze historie.. no i czekam na Śmigacza.
Album kończy się krótkim artykułem "Kto jest kim w Kaczogrodzie?", który krótko opowiada o Magnatach przemysłowych i przedsiębiorcach w Kaczogrodzie. Jeśli każdy tom będzie miał tego typu wstawkę to będę bardzo zadowolony.

Komentarze

Back to top