"Niektórzy mają tragedię we krwi"
Donnie Darko

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

criminal t 1

Criminal. Tchórz; Lawless;

- twórcy: Val Staples, Sean Phillips , Ed Brubaker;
- seria: Criminal, Tom 1;
- Mucha Comics, 2019;
- kategoria: komiks: noir.

Album dostałem w prezencie. Jako fan Brubakera bardzo się ucieszyłem, ale okładka zniechęcała do lektury. Grzbiet jest w moje ocenie kompletnie nie trafiony... i tak to album sobie leżał, czekał, aż do premiery drugiego tomu, który również ma niezbyt piękną okładkę ;p. Nie sądziłem, że będę zwracał na coś takiego uwagę.
Przejdźmy do meritum. Album składa się z dwóch, pozornie niezwiązanych, historii. Pierwsza to opowieść o napadzie na konwój. Z pozoru nic ciekawego, ale szybko okazuje się, że napad jest tylko jednym z elementów układanki. Skok jest przedstawiony z punktu widzenia Leo, który jest mistrzem w planowaniu, ale też w środowisku jest uważany za Tchórza. Leo lubi mieć wszystko pod kontrolą, każdy najmniejszy szczegół musi być dopracowany, a ryzyko totalnie wyeliminowane. Mistrz w swojej klasie, ale nawet Leo nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć. Zwłaszcza, że partnerzy wiele przed nim ukryli. Znakomita historia.


Lawless to opowieść o żołnierzu, który po wielu latach powraca w rodzinne strony i próbuje się dowiedzieć dlaczego jego młodszy brat został zamordowany. Tracy ma kompletnie odmienioną twarz i przez długi czas udaje mu się ukryć swoje prawdziwe pochodzenie. Prawda wychodzi na jaw trochę przypadkiem. Tracy ukradł niewłaściwe pieniądze a to sprawia, że zaczynają go ścigać bardzo niebezpieczni ludzie. Wojskowe przeszkolenie pomaga przetrwać, ale jak długo?
Tęskniłem za scenariuszami Brubaker'a - kolejny raz mamy bogaty, zróżnicowany świat i ludzi, których motywacje są wielką tajemnicą. Niecierpliwie czekam na lekturę drugiego tomu.

Komentarze

Back to top