"To nie tak, że boję się um­rzeć. Po pros­tu nie chciałbym być w pob­liżu, kiedy to się stanie."
Woody Alleny

Walka kobiet. 150 lat bitwy o wolność, równość i siostrzeństwo

walka kobiet

Walka kobiet. 150 lat bitwy o wolność, równość i siostrzeństwo;
- autorki: Marta Breen, Jenny Jordahl;
- Non Stop Comics, 2018;
- kategoria: komiks.

150 lat walki o prawa kobiet podane w lekko humorystycznej, ale także chaotycznej formie. Album wydaje się być dobrą podstawą do rozpoczęcia dyskusji na temat praw kobiet, ale doskonale wiemy, że w szkolnych bibliotekach nie zawita. Obecnie nikt u nas nie neguje praw wyborczych kobiet, ale nadal jest jeszcze sporo spraw nierozwiązanych. Kobiety nadal zarabiają mniej od mężczyzn, są molestowane, a ich ciałami próbują rządzić mężczyźni w sukienkach. Kobiety wiele osiągnęły, ale walka nie jest łatwa. Dwa kroki do przodu, krok w tył.. Historia walki o prawa kobiet to niesamowita wiara i poświęcenie w słusznej sprawie, ale także twardy opór tych, którzy lubią rządzić innymi. Ortodoksyjny religijni przywódcy na każdym kroku próbują podporządkować kobiety w imię swoich celów. Dziwi, że te zachowania występują w skrajnie różnych społeczeństwach.

Z albumu dowiemy się sporo ciekawostek o ruchu kobiet, ale większość tematów jest zaledwie zasygnalizowana, a to sprawia że album pozostawia niedosyt.
Jest to kolejny komiksowy album z 'lewackim' podejściem, który ostatnio trafił na moje półki... I wiecie co? Cieszy mnie to.

 

Komentarze

Komentarze Disqus