"Nie żałuj, nig­dy nie żałuj, że mogłeś coś zro­bić w życiu, a te­go nie zro­biłeś. Nie zro­biłeś, bo nie mogłeś."
Stanisław Lem

100 Naboi - Tom 2 - Brian Azzarello, Eduardo Risso

100 naboi t 2

 

100 Naboi - Tom 2,
(100 Bullets Book 2)
- autorzy: Brian Azzarello, Eduardo Risso;
- Egmont Polska, 2018;
- kategoria: komiks, 100 Naboi.

Historia Jacka, narkomana, który stracił wszystko. Sto nienamierzalnych naboi może pozwoli naprawić mu stare błędy, a może nie. Może Jack lubi wszystko pieprzyć - takie geny.
Mamy też sprytnie wplecioną historię o JFK. Może on również zginął od obrażeń kul z walizki zemsty?

Graves zdradził i szykuje się do bitwy. Zresztą nie tylko on. Augustus próbuje zjednać 13 skłóconych rodzin (Trust) i stworzyć wspólny front przeciwko Greves'owi. Nie ma pojęcia, że zdrada byłego pracownika jest dużo głębsza.
Jaka w tym rola Shepherda?
W drugim tomie dowiadujemy się więcej o Minutemanach i ich roli w utrzymywaniu porządku. Pilnowali by Trust działał w spokoju. To zbrojne ramię nie musiało przestrzegać żadnych zasad, a gdy już nie współpracują z Trustem to muszą zniknąć.
Na koniec dostajemy historię Milo, prywatnego detektywa, który od czasu wypadku samochodowego nosi twarz zakrytą bandażami. Milo też dostaje walizkę, ale historii nie kupuje - nie byłby detektywem gdyby wierzył we wszystko co mu się opowiada..


Bardzo dobry album, mam wrażenie, że lepszy od poprzedniego. Na uwagę zasługuje nie tylko główna historia, historie, ale też to co dzieje się w dymkach w tle... a jest tego całkiem dużo.

 

Komentarze

Komentarze Disqus