"Ludzie samotni zawsze za dużo mówią"
Szalony Piotruś

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

basnie t 22 pozegnanie

 

Pożegnanie, 
- seria: Baśnie (Tom 22),
- autorzy: Bill Willingham, Steve Leialoha, Mark Buckingham;
- Wydawnictwo: Egmont Polska, 2017;
- kategoria: komiks, Baśnie;

Pożegnania przyszedł czas. Baśnie towarzyszyły mi ponad dwa lata. Kilka dni temu przeczytałem dwudziesty drugi tom, który zamyka cykl. Do ostatecznego zamknięcia przygody pozostał mi jeszcze album, który został wydany obok głównego nurtu. Dziś kilka słów o zamknięciu cyklu.
Siostry gromadzą wielkie armie, które mają stoczyć bój o przywództwo. Zwycięstwo będzie oznaczało dominację we wszystkich światach, ale także olbrzymie ofiary. Czym to się będzie różniło od rządów Dżepetta?
Na szczęście do konfrontacji nie dochodzi. W końcu spór zostanie rozwiązany pokojowo. Druga część albumu to luźne opowieści, które pokazują jak potoczyły się losy naszych bohaterów. Czy spotka ich szczęście? Nie warto tego zdradzać. Przecież żaden ze scenariuszy nie musi być ostateczny.
Willingham z współpracownikami stworzyli świat, w którym każdy zasługiwał na swoją opowieść, świat, w którym nic nie jest przyjęte na stałe, świat, w którego granice wyznacza tylko wyobraźnia, a i te granice są czysto umowne.
Kończąc serię nie zamknęli tego świata, a wręcz przeciwnie. Pokazali, że każdy z bohaterów ma swoje nowe życie, które można jeszcze opowiadać. Nic nie musi się wykluczać, zamykać.. niech te historie żyją opowiadane wieczorami do snu.


"Coś się kończy, coś się zaczyna" - jest w tym coś pięknego, ale mimo to mam niedosyt.. żal mi tego świata ;p

Komentarze

Back to top