"Mam krwiaka. - Żeby mieć krwiaka to trzeba mieć mózg"
Przychodzi facet do lekarza

Baśnie (Tom 20): Camelot

basnie t 20 camelot

Camelot, 
- seria: Baśnie (Tom 20),
- autorzy: Bill Willingham, Steve Leialoha, Mark Buckingham, Russell Braun;
- Wydawnictwo: Egmont Polska, 2017;
- kategoria: komiks, Baśnie;

Powoli zbliżamy się do końca tej niesamowitej przygody.
Baśniowcy przeprowadzają się do Zamku pana Mrocznego. Miejsce wydaje się być idealnym schronieniem, ale siedziba Mrocznego skrywa wiele niezbadanych pomieszczeń, w których czai się zło. Czarownice próbują uratować Bigby'ego i tak się poświęcają temu zadaniu, iż nie zauważają, że jego morderca żyje.
Pamiętacie Dżepetta? Ten stary piernik wcale nie odpuścił.. Nadal marzy o potędze i władzy.. Ma swój własny plan, który powoli wciela w życie.
Niby wszystko się układa, ale nic tak jak powinno. Poszukująca swojego przeznaczenia Róża Czerwona jest przekonana, że tylko nowy początek może dać szansę na szczęśliwe zakończenie. W tym celu chce zbudować nowy Camelot, w którym każdy będzie miał drugą szansę. Szczytna idea, ale czy pamięta jak Camelot skończył? I czy Śnieżka zaakceptuje drugą szansę dla mordercy Bigby'ego? Siostry znów się poróżnią.

W tym albumie mamy też filozoficzny motyw dotyczący życia i śmierci..
I po co to wszystko.. Po co się starać skoro po śmierci są inne światy.. I życie to tylko podróż pomiędzy nimi.. Może bogowie tym kierują.. Ich intencje? Może są tak samo niejasne jak nasze.. Może nad nimi są sipniejsze siły, a nad tymi siłami kolejne..
I kolejne.. Bez końca.

 

Komentarze

Komentarze Disqus