"Nigdy nie byłem miły, ale postaram się być uroczy"
Kill Bill

Nowości na stronie

Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989
Rodzina - Cullen Bunn, Tyler Crook
Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020

sex story

Sex Story - Historia seksu od małp do robotów,
(Sex story);
- autorzy: Philippe Brenot, Laetitia Coryn;
- wydawnictwo: Elemental, 2019;
- kategoria: komiks.

Dziś komiks niestandardowy. Zamiast fabuły historia ludzkości, która jest ukazana przez pryzmat seksu i wszystkiego co się wokół niego kręci. Można nawet zażartować, że to album o wszystkim. Jeśli spodziewacie się, że ten album was zszokuje to od razu mogę powiedzieć, że nic takiego w nim nie znajdziecie. Myślę, że Sex story powstało nie po to by szokować, cel był o wiele bardziej edukacyjny. Autorzy poprzez pokazanie rozwoju seksualności w dziejach ludzkości pomagają nam zrozumieć czym jest nasza seksualność jak to się ma do historii (a się ma) i dyskusji, która rozgrzewa scenę polityczną. To pozycja, która mówi o takich aspektach seksu, o których podręczniki milczą. Trudno rozumieć mitologię starożytną bez seksualnych odniesień. To samo ma się z historią i walką o prawa kobiet. Seks także z tym jest powiązany. A wszystko to jest podane w przystępnej, lekkiej formie, w której sporo jest humoru (znowu zapaćkałeś prześcieradło). Album przypomniał mi o wielu historycznych ciekawostkach, ale także otworzył oczy na wiele spraw. To zdecydowanie plus.


Forma podania przypomina trochę serię albumów strrraszna historia - tylko humor jest ciekawszy i często przenosi się na kilka stron.
Album nigdy nie stanie się podręcznikiem. Na przeszkodzie stoi cena i antykościelny, wydźwięk, ale i tak chciałbym go polecić. To pozycja, która w ciekawy sposób odsłania trochę przemilczany aspekt rozwoju ludzkości.

Komentarze

Back to top