"Mam krwiaka. - Żeby mieć krwiaka to trzeba mieć mózg"
Przychodzi facet do lekarza

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

god country

God Country, 
- autorzy: Donny Cates, Geoff Shaw, Jason Wordie;
- Wydawnictwo: Kboom - 2019; 
- kategoria: komiks.

Tytuł zakupiony trochę przypadkiem, ale całkowicie satysfakcjonujący.
Teksas. Syn z rodziną wprowadza się do swojego ojca, który jest cieniem samego siebie. Fizycznie nadal silny, ale niestety alzheimer czyni postępy i staruszek przestaje pamiętać swoją rodzinę. Wszyscy dla niego są intruzami. Mocny, dramatyczny początek szybko zostaje ubrany w fantastyczną aurę. Przychodzi wielka burza wskutek której staruszek zyskuje wielki (ponad trzymetrowy) miecz oraz odzyskuje pamięć. Miecz jednak trafia do niego przypadkiem a prawowici właściciele (bogowie) zrobią wszystko by go odzyskać. Nie jest to bowiem zwykła klinga - to miecz nad mieczami, miecz, który jest uosobieniem wszystkich ostrzy na wszystkich światach.. i ten miecz jakimś cudem wybrał starca i przywrócił mu pamięć. Jego utrata będzie oznaczała powrót do czeluści zapomnienia.


"Zmarli zasługują na swój kres"
Nie będę się tu rozpisywał o całej fabule, ale komiks zasługuje na uwagę. Dawno nie czytałem czegoś tak dobrze opowiadającego o przemijaniu, pamięci, rodzinie. O tym co nas łączy, dzieli - o tym, że wszystko ma swój kres... że wszystko przemija.. więc może lepiej cieszyć się tym co jeszcze trwa?
Niebanalnej fabule towarzyszą bogate w detale ilustracje, które umiejętnie balansują kolorem. Czasem tryskają bogactwem barw, a czasem bezpowrotnie zatracają się w czerni.
Bardzo dobra pozycja.

Komentarze

Back to top