"Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga – konstruktywną opozycją."
Woody Allen

Nowości na stronie

Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989
Rodzina - Cullen Bunn, Tyler Crook
Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020

karaluchy

Karaluchy
(Kakerlakkene)
- - autor: Jo Nesbø;
- seria: Ślady zbrodni;
- cykl: Harry Hole (tom 2);
- kategoria: thriller/sensacja/kryminał;
- Wydawnictwo Dolnośląskie, 2014.

W księgarniach najnowsza powieść o Harry'm, którą oczywiście zakupiłem, ale postanowiłem z lekturą trochę poczekać.. przeczytać coś starszego i iść po kolei. Niedawno był Człowiek nietoperz więc sięgnąłem po drugi tom czyli Karaluchy.
Harry Hole ponownie musi opuścić Norwegię i przejąć śledztwo w orientalnym kraju. Tym razem leci do Tajlandii gdzie został zamordowany norweski ambasador. Głównym zadaniem śledczego jest uniknięcie skandalu. Wykrycie sprawcy tak naprawdę jest drugorzędne. Ambasador nie żyje i nic tego faktu nie zmieni, a opinia publiczna nie musi wiedzieć, że został zamordowany w domu uciech. Harry niechętnie przyjmuje zlecenie, ale wykorzystuje wyjazd by zerwać z piciem. A Trzeźwy Hole jest gorszy od pijanego. Więcej widzi, ma więcej zasad i więcej uporu i niechętnie słucha przełożonych.


Tajlandia to kolejny, po Australii, kraj który zaskakuje bogatą kulturą. Przeciętnemu europejczykowi kojarzy się z seks turystyką, ale to tylko jedno z oblicz. Tajlandia to także miejsce wielkich interesów oraz miejsce ucieczki dla wielu podejrzanych typów. Pedofile, narkomani mają tu trochę łatwiejsze życie.. zresztą nie tylko oni..
Karaluchy to niezła zagadka kryminalna, fajne tło społeczne, wątki polityczno-gospodarze, ale zakończenie pozostawia delikatny niedosyt

Komentarze

Back to top