„Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi.”
Forrest Gump

vei tom 2

Vei. Tom 2;
- autorzy: Sara Elfgren, Karl Johnsson;
- seria: Vei;
- wydawnictwo: Non Stop Comics - 2019;
- kategoria: komiks.

Drugi, a zarazem ostatni tom cyklu. Vei walczy w zabawie pomiędzy Asami i Olbrzymami. Początkowo stawką jest jeden ze światów i życie walczących, ale z czasem przed Vei są odkryte inne cele. Jednym z nich jest uniknięcie wojny - to tłumaczy dlaczego wszyscy tolerują oszustwa Odyna, ale nie tłumaczy dlaczego Vei pomaga Loki. Ten znany oszust ma swoje motywacje, ale wśród nich nie znajdziemy misji ratowania świata.
W tej rozgrywce pomiędzy bogami ludzie są tylko narzędziem.. mogą ginąć dziesiątkami, setkami, tysiącami - nikogo to nie obchodzi. Kto by się przejmował planktonem - przecież to bogowie mają swoją rozrywkę i porachunki do załatwienie.. no chyba, że i oni nie są wieczni i oni są także elementem zmian.


Vei jako cykl to świetnie rozpisana historia, która garściami czerpie z mitologii nordyckiej. Scenariusz jest spójny, a poszczególne kadry potrafią zaskakiwać. Jedyne czego można się przyczepić to erotyka w drugim tomie. Osobiście uważam, że jest niewiele wnosi w fabułę i niepotrzebnie ogranicza grono odbiorców.
Vei polecam i zabieram się za kolejne tytuły Non Stop Comics.

Komentarze

Back to top