"To nie tak, że boję się um­rzeć. Po pros­tu nie chciałbym być w pob­liżu, kiedy to się stanie."
Woody Alleny

minionki t1 banana

Minionki. T.1: Banana!
- autorzy: Renaud Collin, Didier Ah-Koon;
- seria: Minionki;
- wydawnictwo: Bum Projekt;
- kategoria: komiks.

Myślę, że każdy kto obserwuje rynek wydawniczy ma świadomość, że wydawnictwa, które chcą wydawać ambitne projekty muszą też posiadać w swoim portfolio tytuły, które pozwolą wydawnictwu trafić do szerszego grona czytelników, a co za tym idzie - zarobić. Jestem przekonany, że Bum Project (Dylan Dog, Mysia Straż) jest tego świadome i właśnie dlatego wydało Minionki. Małe żółte stwory znają wszyscy, a dzieci wręcz uwielbiają. Nie bez powodu każda animacja z serii osiąga znakomite wyniki finansowe. Bum Projekt wydając albumik z krótkimi minionkowymi historiami ma szansę trochę uszczknąć z tego wielkiego żółto-zielonego (dolary) tortu.
Banana! to krótki (48 stron) album, który składa się z jednostronicowych komediowych historyjek, których humor idealnie pasuje do filmowego pierwowzoru. Scenki posiadają niewiele tekstu, ale w sumie mogłyby nie posiadać go wcale. Przekaz/humor jest bardzo czytelny. Warto tu dodać, że zastosowana czcionka idealnie pasuje do albumu - nie jest to standard.


Pozycja jest ewidentnie adresowana do dzieci, ale i dorosły znajdzie tu coś dla siebie. Niezła parodia współczesności. Przykładowo historyjka o rozmowie kwalifikacyjnej, kinie, czy też poszukiwaniu nożyka.
Album został wyceniony (rozsądnie) na 24.90, ale bez problemu go kupimy poniżej 20 złotych. Myślę, że warto.

Komentarze

Back to top