"Ludzie samotni zawsze za dużo mówią"
Szalony Piotruś

Nowości na stronie

Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997
Aż do piekła - 2016
PTSD. Syndrom stresu pourazowego
Wielkie katastrofy XX wieku
Na rauszu - 2020

basnie t 14 wiedzmy

Wiedźmy, 
- seria: Baśnie (Tom 14),
- autorzy: Bill Willingham, Craig Hamilton, Steve Leialoha, Mark Buckingham, Jim Fern, Andrew Pepoy, David Lapham;
- Wydawnictwo: Egmont Polska, 2015;
- kategoria: komiks.

Miałem małą przerwę od Baśni, ale dobrze mi ona zrobiła. Zresztą trzynasty tom był tytułem, który w pewien sposób rozdziela historię Baśniowców. Był świetnym przerywnikiem, a od czternastego tomu mamy poniekąd restart serii.
Wygrana z Dżepetto ma swoje konsekwencje. Świat stracił równowagę i zostały uwolnione wielkie, złe siły. Pan Mroczny panuje w ruinach Baśniogrodu, Baba Jaga i potężny Dżin panoszą w biurach Woodlandu. Biura są magicznie zamknięte, ale to tylko kwestia czasu aż zło je opuści.. no chyba że niepozorny Bufkin ich powstrzyma. Większość Baśniowców schroniła się na farmie.. i powoli przygotowują się do starcia z Mrocznym, ale najpierw Wiedźmy muszą rozstrzygnąć, która będzie dowodzić atakiem. Wojna trwa, a to dobra okazja do zmiany władzy.


Tom czternasty to wielka dawka akcji i napięcia. Coraz lepiej poznajemy wszystkich Baśniowców.. Kolejny raz okazuje się, że z pozoru banalni bohaterowie mają bogate wnętrze i historię.
Podsumowując ten tom nie sposób nie napisać o historii Pudłaczy, którzy w przeszłości walczyli z Panem Mrocznym. Dzięki tej historii lepiej rozumiemy jego przydomek. Na plus też zasługuje końcowa historia z Królestwa Przystani. Pokazuje ona, że każde porozumienie, każdy rozejm ma swoją cenę, a przywództwo to także mniej popularne decyzje.
W mojej ocenie Wiedźmy to jeden z ciekawszych tomów serii.

Komentarze

Back to top