"Po­wie­działbym, że piękna, wie­czna i ro­man­tyczna jest tyl­ko miłość... niespełniona. "
Woody Allen

Baśnie (Tom 11): Wojna o pokój

basnie 11 wojna o pokoj

Wojna o pokój
- seria: Baśnie (Tom 11),
- autorzy: Bill Willingham, Steve Leialoha, Mark Buckingham, Niko Henrichon;
- Wydawnictwo: Egmont Polska, 2013.

Książę ma swoje królestwo w Stronach Rodzinnych i wszyscy wiedzą, że wojna jest tuż tuż. Kto pierwszy zaatakuje? Z poprzednich tomów wiem, że obie strony są zdeterminowane do prowadzenia wojny totalnej.. starcie armii jest kwestią czasu, ale obie strony chcą się dobrze przygotować do starcia, dlatego też wywiady obu stron mają pełne ręce roboty. Jan (wysłannik Adwersarza) oraz Kopci wyruszają z tajnymi misjami. W wojnie o pokój w pierwszych stronach mamy też poruszony wątek Niebieskiego i Róży Czerwonej.. miał być gorący romans, ale Niebieski zbyt długo zwlekał - może kiedyś Róża da mu szansę.


Rozpoczyna się wojna. Najeźdźcą są ludy Baśniogrodu. Mają wielki latający statek, który jest wypchany nowoczesną bronią (no i latającymi dywanami). Taka maszyna sieje prawdziwy postrach wśród armii wroga.. nawet smoki wydają się być nieskuteczne.. zwycięstwo wydaje się być przesądzone.. łatwa wojna usypia czujność strategów, a Adwersarz nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
Tom jedenasty Baśni to typowo wojenny album. Jest mnóstwo akcji, ale też mamy delikatne sygnały, że jeszcze o wielu rzeczach nie wiemy.. są jeszcze tajemnice do odkrycia.
Bardzo dobry tom.

 

Komentarze Disqus

Odsłon artykułów:
4153479
Kopiowanie treści bez zezwolenia jest zabronione Szymon Szostok, 2010-2018

logo