„Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi.”
Forrest Gump

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

basnie 10 dobry ksiaze

Dobry Książę

- seria: Baśnie (Tom 10), 
- autorzy: Bill Willingham, Steve Leialoha, Mark Buckingham, Andrew Pepoy, Aaron Alexovich;

Dziesiąty tom Baśni - oj szanuję sobie tę serię - czytam powoli, robiąc sobie przerwy pomiędzy tomami.
Tom dziesiąty skupia się na postaci Muchołapa. Niepozorny woźny okazuje się być Księciem, który ma ważną misję do wykonania. Kto by się tego spodziewał? Ja na pewno nie, ale ponoć taki był pierwotny plan. To wielki atut Baśni - nigdy nie wiadomo, który z bohaterów drugoplanowych odegra kluczową rolę z budowaniu opowieści.


Książę u boku ducha Lancelota i z Excaliburem w ręku wyrusza do krainy umarłych gdzie spotyka wszystkich przeciwników Baśniogrodu. Dawni wrogowie mają szansę odkupić swoje winy i stanąć u boku Księcia w wojnie z Adwersarzem. Droga jest piekielnie trudna, ale po pokonaniu przeciwności udaje się dotrzeć do Stron Rodzinnych i utworzyć tam Królestwo - z samym środku świata Adwersarza. Takie samowolne osadzenie się przyciąga uwagę wrogów. Nowe Królestwo będzie zaatakowane przez wielką armię. Czy przetrwa? Czy to zwiększy szanse Baśniogrodu w wojnie z Adwersarzem? I czy można ufać dawnym wrogom? Tego dowiecie się czytając ten tom.
W mojej ocenie jest to tom, w którym naprawdę dużo się dzieje, a poszczególne elementy układanki powoli wskakują na właściwe miejsca pokazując, że tak naprawdę jeszcze nic nie wiemy o Baśniogrodzie i Stronach Rodzinnych.
Obrazki i historia stoją na wysokim poziomie. Jedyne do czego mogę się doczepić to do fragmentu pokazującego życie wilczej watahy. Kreska w tej opowieści mocno odstawała od całości i nie bardzo przypadła mi do gustu.
Pomimo to całość zasługuje na uznanie.

Komentarze

Back to top