"Uwielbiam zapach napalmu o poranku."
Czas Apokalipsy

Baśnie (Tom 9): Synowie Imperium

basnie 9 synowie imperium

Synowie Imperium,
- seria: Baśnie (Tom 9),
- autorzy: Bill Willingham, Steve Leialoha, Mark Buckingham, Shawn McManus, Andrew Pepoy;

Znów za pomocą magii czytania wylądowałem w Baśniogrodzie oraz w Stronach Rodzinnych.
Można powiedzieć, że Winter is coming.. Wojna się zbliża, a jednym z jej elementów może być wieloletni mróz, który wykończy wroga. Obie strony wiedzą, że wojna jest nieunikniona. Po zniszczeniu posiadłości Adwersarza (ponoć to obraźliwe określenie) nikt nie wierzy w pokojowe rozwiązanie, ale pomimo to do Baśniogrodu zostaje wysłany ambasador. Został nim Jan inkwizytor - oczywiście posiada tajne rozkazy, które nie mają nic wspólnego z pokojowym przedstawicielstwem.
Przy okazji dowiedziałem się że Jasio, ten z piernikowej chaty, tak mocno polubił palić wiedźmy, że zrobił z tego swoisty fach i polowal na nie na całym docześniackim świecie Tak powstał Jan Inkwizytor. A taki niewinny był, i jak tu nie wierzyć że traumatyczne przeżycia nie kształtują charakterów. Niesamowita historia.
W albumie dynamicznej akcji jest trochę mniej. Dominują przygotowania i knucie wojskowych planów, a między nimi dostajemy ciekawą historię o trudnych relacjach rodzinnych Bigby'ego Wilka. Czy w końcu pogodzi się z ojcem i z... niechaj pozostanie to tajemnicą.


Na zakończenie czytelnicy dostali kilka króciutkich historii, które niezależnie od głównego nurtu przybliżają świat Baśniogrodu i jego mieszkańców. Tu nic nie jest takie jakie z pozoru się wydaje.
Po ciut słabszych Wilkach znów mamy dobry, chociaż fabularnie poszatkowany tom.

 

Komentarze Disqus

Odsłon artykułów:
4153455
Kopiowanie treści bez zezwolenia jest zabronione Szymon Szostok, 2010-2018

logo