"Nie żałuj, nig­dy nie żałuj, że mogłeś coś zro­bić w życiu, a te­go nie zro­biłeś. Nie zro­biłeś, bo nie mogłeś."
Stanisław Lem

Lucky Luke - Integral 1 (pomarańczowy)

lucky luke integral 1

Lucky Luke - Integral 1 (pomarańczowy)
- autor: René Goscinny, Morris;
- seria: Lucky Luke Integral (tom 1)
- wydawnictwo: Egmont, 2009.

W skład tomu wchodzą:
1. Szyny na prerii (9)
2. Lucky Luke kontra Joss Jamon (11)
3. Kuzyni Daltonów (12)

Do Lucky Luke'a od zawsze miałem sentyment, chociaż przeczytałem może ze dwa tomy. Znałem animacje, filmy oraz serial (z Terrence Hill'em), ale komiksy jakoś do mnie nie trafiały. Fizycznie oczywiście - mieszkanie na wsi ma swoje minusy.
Trochę przypadkiem, drogą kupna nabyłem zbiorcze wydanie przygód dzielnego kowboja. Łatwo nie było - bo sobie wymyśliłem, że to musi być integral, a nakład niemalże wyczerpany. Człowiek sobie komplikuje życie.


Szyny na prerii - trwa budowa linii kolejowej pomiędzy miastami. Wiele osób na niej skorzysta, ale są też i przeciwnicy. Właściciel dyliżansów wie, że kolej zniszczy jego interes, dlatego też stara się za wszelka cenę powstrzymać budowę.
Lucky Luke kontra Joss Jamon - tym razem polityka w tle. Joss Jamon to bandzior, który odkrył, że można ludzi łupić w całkiem legalny sposób. Wystarczy tylko wygrać wybory i wszystko opodatkować. Tajny plan wydaje się działać bez zarzutu aż do wizyty Lucky Luke'a, który postanawia stanąć do politycznej (i nie tylko) walki. Zwycięzcę wybiorą obywatele, ale to nie znaczy, że gra będzie fair.
Kuzyni Daltonów - podobieństwo jest uderzające, talent do przestępstw również podobny. To nie jedyne wspólne cechy z Daltonami. Łączy ich również wielka i bezgraniczna nienawiść do Lucke'a. Konfrontacja wydaje się być nieunikniona.

 

Komentarze Disqus